.
.
  • 22. juuli 2015

Josten taastub edukalt võisteldes

Josteni plaanid lõi segi raske kukkumine treeningul möödund nädala keskel. Kukkumise järel tõmmati tema põsest välja kivi ja põske õmmeldi ning hammaste fikseerimiseks paigaldati breketid. Kui muidu pidi teda nägema Euroopa meistrivõistlustel Tartus, siis nüüd tuli teha plaanid ringi ning taastumine ja töö käib augustis toimuvaks Tour de l’Avenir`iks.

Aga nagu ütleb ratturite vanasõna „Olgu mees kas või tuhat korda pikali löödud, ta jätkab.“ Selle tõestuseks on kolm päeva pärast Josteni kukkumist toimunud kriteerium Nocturne de la Sainte-Madeleine a Heyres.

Josteni kirjeldus sõidust: „Kukkumisest olen enam-vähem taastumas, veidi parema jala reie lihas ja alaselja parem pool teeb veel valu, aga iga päevaga läheb asi paremaks.
Kolm päeva pärast kukkumist otsustasin siiski treeningu mõttes ühele öökriteeriumile 80 x 700 m ringil võistlema minna. Mul oli plaanis terve sõit lihtsalt pundis passida, et kiirust koguda, aga asi jäi sellest kaugele. 21.15 anti stardipauk ja leidsin ennast juba esimesest ringist alates üksi eest ära. Peale 35. ringi sain peapundi kätte. Kahjuks jälitas mind prantslane Tristan Delacroix ning püüdis samamoodi ringiga peapundi kinni. Tiimikaaslastest mul seekord tolku kahjuks ei olnud, et vältida tolle mehe järelejõudmist. Enamik tiimist on oma vormi kusagile täiesti ära kaotanud. Aga kuna ma olen tuntud väga kehva finišijala poolest, siis lõpufiniši peale ma asja jätta ei saanud. Kahjuks ei suutnud ma hilisemast võidumehest lahti saada ja võitja selguski kahe mehe finišist, mille ma kaotasin väga labaselt talle ning tuli leppida teise kohaga. Muidugi olen pettunud, et ei saanud seda ihaldatud võitu kirja, aga küll tuleb see ka ära!"