.
.
  • 30. mai 2014
  • RSS

Josten Eesti velotuuril

Tour of Estonia UCI 2.1 kategooria võistluse kokkuvõttes sai Josten Vaidem 29., noorte arvestuses 11. koha, meeskondlikult sai rahvuskoondis III koha.

I etapp Tallinn–Tartu 190 km, Josten Vaidem 46. koht

Josten: „Meie esimene eesmärk oli keegi eestlastest eest saada ja see ka õnnestus suht etapi alguses, kui Puntso jooksikute hulka pääses. Seejärel oli pool etapist üsna lebo. Aga kui vaadati, kes ees on ja arvestati saarlase lahjat finišijalga, siis saadeti nooremad koondislased ette tööle, et minek kinni tõmmata ja grupifinišis meie parim sprinter Laas lahti vedada.Tartu linna sisenedes oligi grupp koos ja liikusime eesmärgi poole, kuid kaks kukkumist linna vahel lõid Eesti rongi segamini ja poodiumile keegi ei jõudnud.“

II etapp Tartu linnaringil 150 km, Josten 23. koht

Josten: „Meeskonna taktika oli seatud kohe etapp algusest teistele raskeks teha ja kordamööda üritada. Meil sai kõigepealt Räim ära ja lõpus Jõeäär, aga võitu ikka ei saanud. Koondise liider Gert Jõeäär kangestus lõpus ja sai III koha. Endal oli jalg hea ja oma töömehe rolli täitsin ära ning profisõidul sain hakkama normaalselt.“

Sel hooajal Prantsusmaal paar võitu, mitu poodiumikohta ning Elite Nationalidel paaril korral punktikohal ehk 20 parema seas lõpetanud Josten sai Eesti rahvuskoondise kutse juba teist korda. Aprillis võistles Viljandi klubi kasvandik MK etapil Hollandis.

Kahepäevasel Eesti tuuril startis kaks UCI kontinentaalprofiklubi, kuus UCI kontinentaalklubi ja nelja riigi rahvuskoondised.

Josten Vaidem Eesti velotuuril 2014

Josten tuuri I etapil. Ardo Säksi foto. Vt fotogaleriid.

Vali uudis:Tagasiside Close