.
.
  • 06. aprill 2016
  • RSS

Joosep Sankmann Pariis-Roubaix'l

Joosepi sai 111 km pikkusest võistlusest u 65 km sõita, kui lõpuauto ta maha võttis. Enda arvates pingutas ta sõidu algusega üle, kuigi teistmoodi sel sõidul alustada ka ei saa, sest kõik tahavad munakividele ees saada. Teiseks sai talle saatuslikuks kerge kaal (alla 60 kg). Nagu koondise peatreener Kirsipuu ütles, oli Joosep ka eelnevalt rada läbi sõites munakividel püsti hädas, põrgates üles-alla nagu pinksipall.

Tema kerge kaal tuleb aga noormehele kasuks Šveitsi juunioride tuuril mai lõpus, kuhu peatreener lubas Joosepi kutsuda.

Sõidu võitis Hollandi koondislane Jarno Mobach, kes edestas peagruppi 33 sekundiga, kus finišeeris ka ainus eestlane, kes lõpuni sai – pärnakas Joan Markus Varik sai 66. koha, teised koondise poisid võeti varem maha.

Eesti noortekoondis

Joosep (vasakult esimene) juunioride maanteekoondisega Prantsusmaal, keskel peatreener Jaan Kirsipuu.


10. aprillil peeti maailma kuulsaima klassiku Pariis-Roubaix nädalavahetus. Teist korda Viljandi rattakooli ajaloos pääses sellele võistlema meie kasvandik – Joosep Sankmann. Aasta tagasi võistles seal praeguseks U23 koondisse jõudnud Kristjan Johanson.

Juunioride koondise ridades ligi kuu aega Hispaanias Olivias harjutanud Joosep saabus koos meeskonnaga nädala alguses eestlaste baasi Belgias, kus valmistutakse võidusõiduks.

Draamat ja põnevust täis sõidule, mida on nimetatud ka „pühapäev põrgus“, stardib Joosep hommikul. Roubaix’ vanal velodroomil lõppeva kiviklassiku distantsiks on juunioridel 112 km, millest ligi 30 km on erineva pikkusega munakivilõigud. Ühtlasi on sõit ka rahvuste karika etapiks.

Võrdluseks: proffide võidusõit on 257 km pikk ning neil tuleb munakaid sõita ligi viiendik distantsist. Proffid sõidavad Pariis–Roubaix’d juba 114. korda ning juuniorid 14. korda. Juuniorid stardivad varem ning alustavad Roubaix’le lähemalt, aga läbivad siiski kõik olulisemad munakivilõigud.

Eesti meesjuunioride koondisse kuuluvad: Kristo Prangel, Sander Kempi, Aaron Otto Stalde (kõik CFC), Karl Brent Premet ja Joan Markus Varik (mõlemad Pärnu Kalev), Joosep Sankmann (VRK), koondist juhendab peatreener Jaan Kirsipuu.

Pühapäeval siis pöidlad pihku!

Vali uudis:Tagasiside Close