.
.
  • 03. aprill 2017
  • RSS

Johanson ja Hallop Prantsusmaal esikümnes

Nädalavahetusel teenisid kaks Viljandi rattaklubi kasvandikku Prantsusmaal amatööride ühepäevasõitudel kohad esikümnes.

Kristjan Johanson (UC Aubenas) oli joonel laupäeval GP de Neoules ühepäevasõidul (kõik kat.). Vihmas ja rahes sõidetud 120 km pikkune võidusõit lõppes grupifinišiga, kus Johanson sai võitjaga sama aja ja üheksanda koha. Võidu võttis Nazar Lahodych (Martiques SC) Jason Portali ja Corentin Navarro ees (mõlemad La Pomme Marseille). Kristjani tiimikaaslane Steven Kalf lõpetas 15. kohal, teised eestlased katkestasid.

Kuigi 19-aastane noormees jõudis sel hooajal esikümnesse esmakordselt, ei jäänud ta ise päris rahule: „Terve sõit pandi ketis, nii kiiruse kui küljeka mõjul ja kedagi eest ära ei lastud. Suurte jõududega esindatud satsid tahtsid pundikat, ise sain hullu pannes korralikule positsioonile ja finiši kurvi 200 m peale tulin viiendal positsioonil, kuid üks vend minu ees pani kurvis sellise manöövri, et jäin vaevu püsti ning pidin maha pidurdama. Samas tundsin esimest korda sel hooajal, et jalg on tugev ja osalesin nii-öelda poodiumikoha pärast kaasarääkimisel.“.

Greg Hallop (Team Peltrax) osales pühapäeval GP de Bologne ühepäevasõidul (kõik kat.). 115 km pikkusel võidusõidul võttis üheksa jooksiku hulgast võidu Antoine Bravard (Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme) kellele Hallop kaotas 2:38 ning sai 10. koha. Greg jäi oma sõiduga  üldjoontes rahule: „Vaatamata minu aktiivsele sooritusele sõidus läksid ikkagi lõpuks eest üheksa meest, kuhu ise ei õnnestunud kaasa minna. Siiski  jõudsin esikümnesse, kuhu sel hooajal varem pole asja olnud ja sõiduvorm oli ka hea.“

Greg ja Kristjan koondise Salou laagris 2016

Greg ja Kristjan detsembris Hispaanias koondise laagris. Rene Mandri foto

Vali uudis:Tagasiside Close