.
.
  • 08. september 2016

Hooaja viimased maanteesõidud

Septembri esimesel nädalavahetusel osalesid meie noored kolmel võistlusel kahes riigis. Eestis ja Lätis sõideti hooaja viimased maanteesõidud.

3. septembril sõideti Filtri karikasarja viimane etapp Tallinna lähistel Peetris. Lakkamatus vihmasajus kiirelt sõidetud 108 km pikkusel põhisõidul said 80-liikmelises peagrupis tulnud Jaanus Tasane 43. ja Joosep Sankmann 60. (juunioride 4.) koha. Jaanus üritas kõvasti, kuid ikka ja jälle püüti jooksikud kinni. Alles 70. kilomeetril pääsesid eest neli meest. Jaanus oli selleks ajaks juba end ammendanud ning kaasa minna ei jõudnud. Joosep, kes terve sõidu pundis lõdises, sai vanemalt kolleegilt pragada: „Kui sooja tahad, siis sõida võidu, mitte ära passi siin pundis.“ Nii tulidki mõlemad peagrupis 57" hiljem võitjaks tulnud Mihkel Räimest.

4. septembril sõitis Jaanus Lätis esindusliku võistlejate koosseisuga 84 km pikkust Sigulda rattarallit. Seda sõitu kontrollisid täielikult kaks tiimi: lätlaste Rietumu Banka Delfin ja leedukate Staki Baltic Vairas. Jaanuse sõnul sõitis ta väga aktiivselt, kuid ükski minek lõunanaabritele ei sobinud ja ikka ning jälle tõmmati minekud kinni, kus temagi pidevalt kaasa käis. Vaid 10 km enne lõppu said eest kolm meest, kes ka võitja saatuse otsustasid. Võidu võttis Rietumu eestlane Peeter Pruus. Jaanus tuli Sigulda tõusudel täielikult ribadeks läinud ning pikaks veninud peagrupis 65. kohal üle joone.

Noored olid pühapäeval stardis Tallinna rattamaratonil Kõrvemaa metsades, kus sõideti väga korralikult. 47 km pikkusel põhisõidul läksid kohe alguses eest Rein Taaramäe vedamisel viis meest, edasi tuli 11-liikmeline grupp, kus oli ka Joosep Sankmann ja nooruke Henri Treimuth. Poisid sõitsid julgelt ja panid omakorda sealt grupist kahekesi minema, neile suutis järgi tulla vaid vanameister Maasikmets, kes noored mehed lõpus ära karistas ja Joosepilt kõige napimalt auhinnalise 6. koha napsas. Kõrgetasemelise sõidu võitis Caspar Austa Rein Taaramäe ees.

Joosep: „Meil ei kukkunud Henriga viimaste kilomeetrite lahendamine vanameistri vastu kõige paremini välja, oleks pidanud tema vastu kahekesi ikka 1:0 ära tegema.“

Henri võitis M16 klassi ja kokkuvõttes ülikõva 8. koht. Selles klassis teist nädalavahetust järjest kolmikvõit: 2. koha sai Toomas Vool ja 3. koha Erki Laanemäe. N16 võidu võttis Kristel Sandra Soonik.

19 km pikkusel noortesõidul lõpetas 10. kohaga Marko Martti Mõttus (M14 7. koht), N14 tüdrukutest sai 3. koha Merilyn Sarikas, N12 3. kohaga lõpetas Anne Mari Mõttus ning M12 poistest sai 3. koha Henri Valmsen.