.
.
  • 15. oktoober 2012

Hooaja lõpuvõistlused

Lõppes jalgratturite 2012. aasta võistlushooaeg Eestis, viimased stardid tehti sügiskrosside karikasarja etappidel Tallinnas Nõmmel ja pühapäeval Karksi mail Paaniksel.

Nõmmel toimunud kross oli ühtlasi ka Tallinna MV-ks cyclo-krossis, kus rajameistrid olid ette valmistanud suhteliselt lihtsa ja kiire raja. Ilmaga ratturitel vedas väga, sest kogu päeva säras Nõmme mändide all päike ning oli mõnus vaikne sügispäev.

Tallinna meistriteks cyclo-krossis tulid meilt Ilona Tasane, Kristjan Johanson ning Josten Vaidem, kes võidutsesid vastavalt N12, M16 ja M18 klassides. Lisaks jõudis poodiumile ka Kristel Sandra Soonik, saades N12 sõidus 3. koha.

Pühapäeval Paaniksel peeti maha sügiskrosside karikasarja viimane, VIII etapp. Sari sai alguse 15. septembril Sindis ning nelja nädala jooksul sõideti eri paigus 8 väga erineva rajaprofiili ja tehnilise raskusastmega etappi.

Paanikse mõnusal krossirajal sai järjekordse etapivõidu N12 klassis Ilona Tasane, millega kindlustas endale ka sarjas esikoha. Kolmandana lõpetas Kristel Sandra Soonik, kes oli 3. ka karikasarja kokkuvõttes.

M12 poiste sõidus lõpetas 5. Erki Laanemäe, kes sellega kindlustas endale karikasarja kokkuvõttes 3. koha.

M16 sõidus lõpetas teisena Kristjan Johanson, kelle sarjavõidu võimalused luhtusid Tartu krossiga, kus kummipurunemise tõttu tuli jalutada ratas käekõrval mitu kilomeetrit ning seetõttu oli punktilisa sellelt etapilt väga kasin ning nii tuli kokkuvõttes tunnistada Vändra poisi Karl Arnold Vendelini paremust ja lõpetada karikasari teisena.

M18 sõidus alustas Paaniksel väga hästi Josten Vaidem, kuid poolel maal meie noormehel jõud veidi rauges ja tuli endast mööda lasta Kristen Kivistik, kelle järel Josten Karksis saigi teise koha. Kolmandana lõpetas tubli sõidu teinud Greg Hallop. Karikasarja kokkuvõttes võttis aga kindla võidu M18 klassis Josten Vaidem.

Nüüd saavad noored väljateenitud puhkusele, sest 7 kuud väldanud võistlushooajast on vaja välja puhata ja „akusid“ laadida, et tulevaks hooajaks valmistuma hakata ja veelgi paremaks saada.