.
.
  • 20. detsember 2016
  • RSS

Hooaega kroonis III koht klubide seas

Viljandi rattaklubi jõudis 2016. aasta hooaja tulemuslikkust hindavas Eesti Jalgratturite Liidu reitingutabelis kolmandale positsioonile. Ettepoole jäävad vaid pealinna klubid Kalevi Jalgrattakool ja CFC. Samuti nimetas treenerite nõukogu hooaja parimaks alla 16-aastaste tütarlaste klassi sportlaseks Kristel Sandra Sooniku.

Reitingutabelis arvestatakse maantee-, maastiku- ja trekisõidu ning cyclocross’i ja BMX-i tulemusi nii noorte kui täiskasvanute arvestuses. 16. hooaja lõpetanud Viljandi rattaklubi juures 12 aastat tegutsenud jalgrattakool jõudis tänavu koondtabelis oma ajaloo kõrgeimale reale. Varem on klubi hooaja lõpetanud viiendal (2015) ja korra kuuendal kohal (2011).

Klubi treener Marek Johanson avaldas tulemuse üle siirast heameelt: „Olen hooaja sees valinud võistlusi ikka selle järgi, mis noori võimalikult palju arendaks, ning loobunud mitmestki punkte pakkuvast kodusest mõõduvõtust rahvusvaheliste tuuride kasuks.“ Tabeli tipu vallutamine pole omaette sihiks olnud ja see ei too kaasa ka kuigi palju privileege. „Aga paganama hea meel on ikkagi. Seda enam, et edu on tulnud pingevabalt,“ tunnistas treener.

Lõppenud hooajal teenisid Viljandi rattaklubi liikmed eri distsipliinidel 37 Eesti meistrivõistluste medalit, neist 11 kuldset. Reitingupunkte on klubile hooaja vältel startinud 40 ratturist toonud umbes pooled. Kuldmedaleid tõid tänavustelt Eesti meistrivõistlustelt Elina Tasane, Kristel Sandra Soonik, Toomas Vool, Joosep Sankmann ja Kristjan Johanson. Medaleid on teeninud ka Jaanus Tasane, Henri Treimuth, Kirke Reier ja Karmen Valmsen.

Kristel Sandra Soonik tunnistati Eesti rattaklubide treenerite nõukogu otsusega tänavuse hooaja parimaks N-16 klassi sportlaseks. Ta on meistrimedaleid korjanud nii maantee-, krossi- kui trekisõidus. „Kristel Sandra edu konkurentide ees oli suur. Võib öelda, et tegemist oli seljavõiduga,“ ütles koosolekul osalenud Marek Johanson.

Kristel sügiskrossil

Eesti hooaja edukaima N-16 klassi ratturi kontole kogunes Eesti meistrivõistlustelt viis kulda, viis hõbedat ja kaks pronksi.

Täname ja õnnitleme treener Marek Johansoni ja rattakooli tublisid kasvandikke hea töö ja õnnestunud hooaja eest!


Vali uudis:Tagasiside Close