.
.
  • 02. märts 2015

Hõbemedalid talikrossilt

28. veebruaril jagati Elvas välja jalgratturite 2015. aasta esimesed meistrimedalid talikrossi alal. Meie saagiks sai kolm hõbemedalit, mille võitsid Kristel Sandra Soonik N14, Toomas Vool M14 ja Kristjan Johanson MJ, ehk saadi üks medal rohkem kui mullusel talvel.

Rada oli aastase vaheaja järel taas tagasi laululava ümbruses, kuigi traditsioonilisest veidi erinev. Ilm eriti talve ei meenutanud, kuid rajal olid siiski mõned jäised ja lumised lõigud hüppemäe ümbruses ning hommikul maha sadanud lörts tegi raja kohati väga libedaks ja eriti poriseks, meenutades kohati rohkem sügiskrossi.

N14 tütarlapsed sõitsid 2 x 2,4 km pikkust ringi. Hea stardi teinud Kristel haaras esimesel ringil liidripositsiooni enda kätte ja asus võistlust juhtima. Teisel ringil jõudis talle järele konkurent KJK-st ning möödus tempoga, millega Kristel kaasa minna ei suutnud ning tuli üle finišijoone kindla teise kohaga, millega neiu oli ise väga rahul. „Olen saavutatuga rahul, Aneti vastu täna ei saanud, aga liikusin muidu korralikult,“ lausus alati naerusuine Kristel Sandra kommentaariks. Neljandana lõpetas sama sõidu Ilona Tasane, kes pool sõidus püsis pronksi konkurentsis.

Päeva osavõturohkeim klass oli M14 poistel, kus oli stardis 49 noort rattameest. Nemadki pidid läbima 2 x 2,4 km pikkust ringi. Toomas alustas korralikult ja oli esimese ringi lõpuks tõusnud teiseks, vahe ees sõitva liidriga 10sekundit. Teisel ringil oli viljandlane küll veidi lähemale Kuusalu poisile saanud, kuid lõpujoonel oli vahe ikkagi 7 sekundit. Finišis lenksu kohal hingeldava Toomase väga väsinud näost peegeldus rahulolu. „Olen väga rahul, andsin endast kõik ja olen tulemuse üle õnnelik; Stefan Lootus liikus sirgetel veidi kindlamini,“ lausus noor viljandlane. Erki Laanemäe lõpetas 10., Aleks Tund 37. ja Kristjan Markus Soomets 46. kohaga.

Meesjuunioride sõit oli juba veidi raskemal 2,6 km pikkusel ringil, mida läbiti viiel korral. Kohe stardist pani „punni põhja“ Kristjan Johanson, takjana sabas KJK kasvandik Siim Kiskonen. Ülejäänud konkurendid selle tempoga kaasa minna ei suutnud ning lõpus oli liiderpaari vahe kolmandaga üle minuti. Finisis märgiti meestele sama aeg ning mõne sentimeetriga tuli päeva tuliseimas finišis leppida hõbedaga viljandlasel. Mehe enda kommentaar sõidust: „Tulin paar päeva enne eestikaid laagrist ja hetkel teravust jalas polnud otsustava vahe tegemiseks. Väikseid vahesid tõusudel sain Siimu ees, kuid sirgetel „imes“ ta ikka ja jälle järgi. Töötegemine jäi ka minu õlule, sest tal tagant tuli oma mees, viimasel ringil literdasime kordamööda, laululava laskumisele pääses konkurent minu ees ja kuigi finišitõusul, mis on väga kitsas ja möödumine suht keeruline, jõudsin talle ikkagi jõuga kõrvale, tuli siski vastu võtta napp kaotus. Maksimumeesmärk jäi saavutamata aga pettumust leevendab teadmine, et jõud on jalas. Paar nädalat koolis ja uuesti koondisega laagrisse".

M16 sõidus korralikult alustanud Joosep Sankmann, kellelt lootsime ka medalikonkurentsi sekkumist, pidi tehniliste probleemide tõttu katkestama. Samuti jättis sõidu pooleli teine selles klassis startinud viljandlane Ukku Habakukk, kes põrutas vastu puud ja ei pidanud võimalikuks sõitu jätkata, õnneks midagi hullu ei juhtunud.

U23 mehed sõitsid 7 x 2,6 km. Korralikult alustas Greg Hallop, kes peale kesist starti püsis hõbeda konkurentsis, kuid teda jagus vaid kaheks ringiks ja kolmandal ringil lajatanud „haamer“ kukutas mehe lõpuks 7. kohale. Jaanus Tasane, kes võistluseelsel nädalal oli tõbine lõpetas 13. kohaga.

Lisaks olid stardis ka M/N 12 ratturihakatised, kellele EMV-d sellel distsipliinil ei peeta, kuid kes traditsiooniliselt talikrossi jooksevad ning neil selgitatakse paremad kahe etapi kokkuvõttes Tartumaa meistrivõistlustel.

M12 1 km jooksus sai 7. koha Kusti Reier, 11. lõpetas Stefan Johanson ning 15. Tauri Toom.

Poistega koos jooksnud N12 said tüdrukute arvestuses nelikvõidu järjestuses: 1. Elina Tasane, 2. Merilyn Sarikas, 3. Kirke Reier ja 4. Anne Mari Mõttus.

Nädala pärast peetakse talikrossi II etapp, mille järel riputatakse kaela medalid Tartumaa MV arvestuses. Loodetavasti on meie ridu enne I etappi laastanud haigustelaine selleks ajaks taandunud.