.
.
  • 20. juuni 2017
  • RSS

Haapsalu rattarallil

17. juunil sõidetud Filtri maanteesarja neljandal etapil Haapsalus sai 95 km pikkusel põhisõidul 10. koha Greg Hallop, Joosep Sankmann lõpetas 38. ehk teise juuniorina ning Toomas Vool 62. ehk juunioride hulgas neljandana.

Stardis

Sõit algas väga aktiivselt, milles näitasid erilist aktiivsust üles Greg ja Kristjan, kes üritasid peagruppi lõhkuda ja eest ära saada. Kahjuks juhtus sõidu kümnendal kilomeetril grupi ees suurem kukkumine, kus meie poistest sai tõsiselt kannatada Kristjan, kes toimetati kiirabiga haiglasse, kust lubati küll õhtul välja kodusele ravile, kuid peapõrutusest tuleb nüüd paar nädalat taastuda ja rahulikult võtta ning seetõttu ka Eesti meistrivõistlustest loobuda. Lisaks tuleb uuendada suur osa varustusest, sest õhulennu tõttu purunes raam, lenks, kiiver ja sõiduking.

Peagi pärast kukkumist sai eest seitse meest, kellega hiljem liitus veel kaheksa ratturit, nende hulgas ka Greg. See 15-liikmeline grupp saigi korralikult tööd tehes minema ning kasvatas jõudsalt peagrupiga vahet. Passimine ja literdamine algas viimasel kuuel kilomeetril, kus hoiti väga silma peal meie mehel. Lõpplahendus Gregil kõige paremini ei õnnestunud, kuna teistel satsidel olid jooksikutes mitu sõitjat ja kontrolliti ära.

53 km pikkusel noortesõidul sai 11. koha Marko Martti Mõttus ning 14. koha Tony Tamm, kes M14 klassis sai 3. koha. Johannes Tiirats, kellel olid tehnilised probleemid, lõpetas 19. kohaga.

Sama pikal naiste sõidul sai grupifinišiga lõppenud sõidus sai 2. koha Kristel Sandra Soonik, Elina Tasane tuli üle joone 17. kohal.

Vali uudis:Tagasiside Close