.
.
  • 04. mai 2015
  • RSS

Grudziadzi tuuril

Eesti juunioride maanteekoondis alustas 30. aprillil Poolas mitmepäevasõitu. UCI 2.1 velotuuri La Coupe du President de la Ville de Grudziadz alustas 195 ratturit 18 riigist.

Meeskonna kosseis: Kristo Enn Vaga, Siim Kiskonen, Tair Stalberg (kõik KJK), Karl Patrick Lauk SJK Viiking, Krstjan Johanson VRK ning Raimo Lätte TÜSK

Tegemist on väga kõrgetasemelise UCI rahvusvahelise võistlusega. Näiteks võib tuua mõne aasta tagused võidumehed, nagu kõigile tuntud Kviatkowski ja  Peter Sagan.

Tuur algas 12,5 km pikkuse meeskonnasõiduga, kus startis 34 meeskonda. Eesti võistkond sõitis välja tubli 9. koha. Aeg 15:12 teeb keskmiseks kiiruseks 49,342 km/h. Võitis Saksa koondis kellele, Eesti kaotas 40 sekundit, kolmas koht kaotati 15 sekundiga. Eestlased tulid lõpus neljakesi: Vaga, Lauk, Johanson ja Kiskonen (Lätte ja Stalberg jäid oma töö teinuna maha).

Õhtul sõideti 77,2 km pikkune etapp, mis kulges närviliselt ja rohkete kukkumistega. 3,5 km enne lõppu sattus kukkumisse ka Kristjan, kes lõpetas etapi hoopis haiglas, kus tuvastati rangluu murd.

Koondise treeneri Toivo Suvi sõnul toimus kukkumine suurel kiirusel, kui tee läks kitsaks ja positsioonivõitlus käis. Pauk käis ja kolm meest jäid lebama, üks neist oli Kristjan. Mis teha – rattasport –, lausus Suvi. Istub siin sidemetes ja ratastoolis ning ootab oma saatust, kostis peatreener telefonivestluses neljapäeva õhtul haiglas vastuseid oodates.

Kristjani enda sõnul käis pauk nii kähku, et eriti midagi ei mäleta sellest: „Kiirus oli suur, jube poogendamine käis. Eest viskas keti maha ja panin üle lenksu. Olin suht pundi ees, kukkusin sama vasaku õla peale, mis Pärnus. Rangluu läks puru, õlg lõhki ja kael ning roided valusad. Haiglas uuriti mind korralikult läbi, aga infektsiooniohu tõttu rangluule plaati ei hakatud paigaldama, eks kodumaale jõudes Eesti arstid otsustavad, kas on opereerida vaja. Nüüd pean ootama, kuni poisid tuuri lõpuni sõidavad ja siis koju saab.“

Vali uudis:Tagasiside Close