.
.
  • 21. september 2015
  • RSS

Greg Prantsusmaal valges särgis

Gregi Hallop pajatab muljeid Prantsusmaalt kahepäevasõidust Classic Jean-Patrick Dubuisson.

Bonjour!

Tegin Elite Nationale kategooria sõidu debüüdi Classic Jean-Patrick Dubuisson. Laupäeval oli 1. ja pühapäeval 2. etapp. Parimat ei selgitata aegu kokku liites, vaid punktiarvestuses.

Esimene etapp oli 121 km pikk, sõita tuli 11x11 km ringi, profiil oli sile. Teisel ringil eraldusime grupist 11-liikmelise seltskonnaga ning see püsis koos eelviimase ringini kuni hakati literdama. Ise ei suutnud esimestega kaasa minna, aga pole imestada ka, sest osadel eest saanud vendadel on juba järgnevaks hooajaks profileping taskus. Lõpujoone ületasin 10. kohaga ja parima noorena ning sain selga valge särgi, millega pühapäeval starti lähen. Sõidust veel üks haruldane juhtum: nimelt neutraliseeriti sõit kolm ringi enne lõppu ligi 20 minutiks, kuna peagrupis lendasid ringi mesilased, kes suutsid seal mitmeid sõitjaid nõelata ja kiirabiautosse saata.

Teisel etapil enam seis nii roosiline ei olnud. Oli teada, et tuleb raske sõit 20-kilomeetrise ringi peal, mida tuli läbida seitse korda ehk kogu distantsiks 140 km. Ringil oli 2 tõusu, üks umbes 3 km ja teine umbes 1 km. Jällegi algas sõit kohe väga aktiivselt ja ise jälgisin kokkuvõtte mehi. Teise tõusu peal tõmmatigi asi katki ja pärast seda pandi veel küljetuule peal otsa ning olimegi väikese seltskonnaga eest ära saanud. Kuid kui tee uuesti tõusma hakkas, siis sattusin raskustesse ja vajusin peagruppi tagasi, kus taastumiseks aega ei jäänud, sest tõus tuli peale ja jäin ka grupist maha. Sellega oligi sõit tehtud. Ilmselt kui lõpuni oleks lihtsalt tahtnud sõita, siis oleksin pidanud alguses peagrupis istuma, kuid läksin rajale kindla plaaniga, et kaitsta oma särki võitluslikult. See minek jäigi lõpuni ette, kus alguses olin. Usun, et pettumiseks pole põhjust, sest olin õiges minekus sees ja paljud mehed, kes olid esimese päeva atrõõvis koos minuga, sattusid samuti täna raskustesse ja keerasid boksi.

Greg I etapi poodiumil valges särgis

Greg I etapi poodiumil valges särgis

Vali uudis:Tagasiside Close