.
.
  • 17. märts 2016
  • RSS

Greg Hallop võitis Nice'is kriteeriumi

Viljandi rattaklubi kasvandik Greg Hallop võitis 13. märtsil Prantsusmaal Nice'is kriteeriumisõidu.

Pariis–Nice velotuuri viimase etapi eel peetud amatöörratturite võistlus Souvenir Louis-Nucéra lõppes UC Monaco tiimis pedaaliva Greg Hallopi võiduga. Nice’i promenaadil tuli 1,8 km pikkust ringi läbida 40 korral. 72 km pikkune võidusõit oli Gregile sobilikult tasasel maal ning võitja selgitati lõpufinišiga. Auhind anti talle kätte maineka mitmepäevasõidu pjedestaalil. Proffide velotuuril eestlastest osalenud Tanel Kangert sai kirja 26. koha.

Vt pildid ja video: UC Monaco Twitteris.

20-aastane Greg Hallop liitus UC Monacoga alles aasta algul ning see oli talle klubi ridades seitsmes võistlus. Eesmärk teenida esimesel välishooajal vähemalt üks võit sai seega varakult täidetud. Kogu aasta peale on võidusõite kavas ligemale 70.

Tsiteerime alljärgnevalt ajalehes Sakala ilmunud usutlust Gregiga.

„Ehkki see polnud tipptasemel sõit, oli see väga prestiizne, sest seda jälgis rohkearvuline publik ja kohal olid paljude profimeeskondade esindajad. See oli hea võimalus end neile näidata. Mine tea, ehk jäin mõnele tippmeeskonna otsustajale ka silma.“

Viljandi rattaklubi kasvandik nentis, et väga raske alguse järel on ta uue elurütmiga tasapisi harjunud ning tunneb end välismaal juba päris koduselt. „Võin öelda küll, et olen leidnud igapäevase elu ja treeningute rütmi ning sellega kohanenud.“

Teisipäevahommikuse harjutuskorra järel oli Hallopil oma sõnul kogunenud 6100 treeningukilomeetrit. „Ühiseid meeskonnatreeninguid tehakse enamasti enne suuremaid võidusõite. Tavaliselt harjutan omapead, konsulteerides Eesti koondise treeneri Rene Mandri, vahel ka Rein Taaramäega,“ rääkis ta.

Esimesed võistlused Prantsusmaal olid Hallopile oma sõnul väga rasked. „Sellist silmamunade peal sõitmist oli palju,“ tähendas ta. „Ma pole eriline mägedes ronija ja esimesed sõidud olid päris korralikult põndakuid täis.“

UC Monaco meeskonda kuulub üheksa ratturit kaheksast eri rahvusest ning ainsa eestlase sõnul on omavaheline suhtlus suuresti segu inglise ja prantsuse keelest.

Viljandi gümnaasiumis ja Audentese spordigümnaasiumis õppinud Hallopi prantsuse keele oskus on tema enda hinnangul nadi, ent paraneb iga päevaga. „Üht-teist saan juba aru, aga palju suhtlemist käib siiski ka inglise keeles,“ ütles ta.

Sel hooajal loodab Greg Hallop veel mõnel võidusõidul väga head tulemust näidata ja ka pjedestaalile jõuda, ent praegu on siiski alles vormi kogumise aeg. „Maikuus ootab ees tugev võidusõit Itaalias. Juunis tulen mõneks ajaks koju, kui siin peetakse Eesti meistrivõistlusi,“ rääkis ta.

Eeloleval nädalavahetusel teeb Hallop kaks starti Prantsusmaal. „Samal sõidul peaks osalema ka Josten Vaidem. Korra oleme tänavu ühel ja samal mõõduvõtul juba startinud,“ andis ta teada.

Samuti Prantsusmaal võistlev Viljandi rattaklubi kasvandik Josten Vaidem sõidab alanud hooajal meeskonnas Charvieu-Chavagneux Isère Cyclisme.

Vali uudis:Tagasiside Close