.
.
  • 27. mai 2015
  • RSS

Filtri maanteesarja II etapp

24. mail peetud Elva rattapäeval sõideti Filter maanteekarikasarja II etapp. Uudne ja raske rada kulges Elva-Pangodi-Otepää-Hellenurme-Elva ringil, mida 108 km pikkusel põhisõidul tuli läbida kahel korral.

Sõit tehti ära kohe aedlinnast välja viival lagedatel tugeva tuulega küljeka lõikudel, kui võistlejaterivi venitati pikaks ja eest sai 13 ratturit, kellest lõpuni jäi ette 12.

Mängust langes välja kohe Jaanus Tasane, kellel samal ajal läks tagakumm ja ta langes peale jooksuvahetust kolmandasse gruppi.

50-mehelises peagrupis olid Greg Hallop, Georg Peeter Paldra ja Joosep Sankmann. Sellest vajus teisel ringil välja täieliku haamri saanud Georg, kes maandus tagant tulnud kolmandasse gruppi, kus teda ootas ees sõber Jaanus.

Peagrupp läks pooleks 20 km enne finišit. Esimeses pooles oli Greg ja teises südit sõitu tegev Joosep. Greg lõpetas 32. kohaga ja nagu ta ise ütles ratturite keeles: „Imesin terve sõit silmamunade pealt.“ 56. kohaga lõpetas ning ainsana võis päevaga rahule jääda Joosep.

Jaanus ja Georg tulid järgmises grupis vastavalt 65. ja 102. kohal. Pikema sõidumaa lõpetas 254 ratturit.

54 km pikkusel võistlusel moodustus ette 33-liikmeline liidergrupp, kus oli sees Toomas Vool, kes lõpetas grupi 15.-na, mis M14 poistest andis talle III koha.

Üldjärjestuses 56. Kristel Sandra Soonik sai sellega N16 klassi võidu. 54 km sõidu lõpetas 222 ratturit.

Lastesõidus Elva tänavatel sai kuni 10-aastaste poiste võidu Henri Valmsen ja kolmanda koha Mairo Mikk.

Vali uudis:Tagasiside Close