.
.
  • 24. august 2017

Euroopa MV maastikusõidus

14.-18. augustil osales Henri Treimuth Austrias Grazis noorte Euroopa meistrivõistlustel maastikusõidus ja sai kokkuvõttes 99. koha. MU17 klassis startis ligi 160 ratturit. Viiel päeval sõideti võistkondlik eraldistart, teatesõit, platsisõit ja XCO, maraton ja XCO.

Henri tulemus jäi tagasihoidlikuks, mis ei peegelda aga noormehe taset, sest suuresti kogunes kaotus võistkondlikust temposõidust, kus tuli oodata järgi naissõitjat, ning teatesõidust ja platsisõidust, kus iga viga arvutati ajaliseks kaotuseks mille põhjal ka individuaalaladel starti lasti.

Henri muidugi rahule ei jäänud, aga kuna sellise sõidu kogemust polnud, siis ei tule ka väga pettuda. Raskel profiilil ja vihmast libedatel kaljudel jäi palju kogemuste puudumise tõttu ette tulnud kukkumiste jm taha, sõnas võistluse siiski U17 koondise parimana lõpetanud noormees.

Nüüd on Henri juba koos Erkiga samas piirkonnas Eesti noorte maantekoondisega rahvusvahelisel Austria noortetuuril, mis kestab 23.-27. augustini.