.
.
  • 19. juuli 2016
  • RSS

EMV XCO Narvas

Möödunud nädalavahetusel sõideti maastikukrossi EMV Narvas. Laupäeval sõideti teatekrosse ja pühapäeval olümpiakrossi ehk XCO. Kohalikud entusiastid olid viis aastat vaeva näinud ja Eesti mõistes väga suurt väljakutset esitava raja ette valmistanud. Kahjuks polnud Narva seekord meile õnnerikas võistluspaik.

Teatekrossis noortele ei saanud VRK oma kõige kõvemat rivistust välja panna, kuna Joosep Sankmann oli koondisega Euroopas ja Toomas Vool viirusest taastumas. Seega tuli meie noorte võistkonnale tagasihoidlik 10. koht. Noorte võistkonnas sõitsid Henri Treimutrh, Henri Valmsen, Kristel Sandra Soonik ja Erki Laanemäe.
Seevastu tütarlaste võistkond koosseisus Elina Tasane ja Kirke Reier võitis pronksmedali.

Pühapäeval sõitsid kuni 14-aastased lihtsustatud rajal ja edasi kõik juba eliidi rajal.
M14 poisid olid tehniliste problemidega kimpus. Tauri Toomel tuli leppida 30. kohaga ja Johhannes Tiiratsil 37. kohaga.
N14 tütarlastest lõpetas Elina Tasane purunenud kummiga 7. kohal ja Kirke Reier 8. kohal.
N16 konkurentsis tõi meile päeva ainsa medali Kristel Sandra Soonik, kes lõpetas kolmanda kohaga.
M16 poisid liikusid rajal korralikult ja tõusvas trendis, aga tagaridadest startimine röövis neilt võimaluse medali konkurentsi sekkuda. Henri Treimuth lõpetas 8., Toomas Vool 10. ning Erki Laanemäe 13. kohaga.
Meesjuuniore meil stardis polnud, kuna Joosep sõitis samal ajal Austria truuri.

U23 ja eliidi sõidus läks joonele Kristjan Johanson, kes küll alustas esimesi ringe U23 medali konkurentsis, kuid halva enesetunde tõttu tuli võistlus peale 4. ringi pooleli jätta. Ilmselt oli antibiootikumikuur organismi nõrgendanud ja võib-olla ka viirus külge saadud.

Vali uudis:Tagasiside Close