.
.
  • 22. august 2016
  • RSS

EMV trekisõidus

Trekisõidu meistrivõistlused olid meile läbi aegade kõige edukamad, võitsime kolmel päeval kokku 12 medalit, neist neli kuldsed.

Võistlusi oli vihma tõttu mitu päeva edasi lükatud ja esimese võistluspäeva hommikul Tallinna poole vurades ei olnud ilm taas lootustandev. Paaritunnise viivituse järel oli trekiovaal aga kuivanud ja võistluspäeva sai alata ning see kestis kell 11.30–19.30.

Meistriks krooniti Elina Tasane N14 omniumis (200 m lendstardist, 1 km individuaalne jälitus ja 1 ring paigaltstardist), Kristel Sandra Soonik 500 m paigalt ja Toomas Vool 500 m paigalt ning pronks tuli naiskonnasprindis koosseisus Elina Tasane ja Kristel Sandra Soonik.

M14 poiste omniumis saavutas meie parimana Marko Martti Mõttus 10. koha. Meesjuunioride 1 km paigaltstardist sai Joosep Sankmann 12. koha. Lisaks alustas Jaanus Tasane M eliidi omniumi ning esimese päeva lõpuks kolme ala järel on Jaanus medalikonkurentsis saades seitsmendad kohad scratchis ja 3 km jälituses ning 2. koha väljalangemissõidus.

Meeste meeskonnasprindis jäi VRK I võistkond 7.-8. kohta jagama. Esimesel päeval esinesid tublilt ka meie ülejäänud ratturid ja kõik kohanesid trekiga sel aastal väga hästi. Siinkohal tahaks tänada ka Jaan Veerannat SK Velost ning Reimo Taaramäed Vändra Vikost, kes meile lahkesti trekirattaid juurde laenasid, sest meil oli võistlusel 17 ratturit, aga omal vaid 6 trekiratast.

 

Ka teine päev oli meile väga edukas: kuigi kulda enam ei tulnud, saime medaleid isegi rohkem ja kaks neist olid sellised, mida varem polnud õnnestunud saada – eliidi omniumi ja meeskondliku sõidu medalit polnud meil varem õnnestunud võita.

Meie M16 poistest oli teisel päeval kõige paremas hoos Erki Laanemäe, kes võitis hõbeda nii 2 km jälitussõidus, kus näitas aega 2.43,03 ja keskmist kiirust 44,16 km/h, kui ka 36 ringi punktisõidus.

Kristel Sandra Soonik võitis samuti hõbeda nii punktisõidus (30 ringi) kui ka 2 km jälitussõidus ajaga 3.05,25 ja kiirusega 38,87 km/h.

Meeskondlikus 3 km jälitussõidus M16-MJ võitis pronksmedali VRK I meeskond koosseisus Joosep Sankmann, Toomas Vool, Henri Treimuth, Erki Laanemäe saades 3 km ajaks 3.54,78 ja keskmiseks kiiruseks 46 km/h. Eriti väärtuslikuks teeb selle medali see, et meil pole nende aastate jooksul veel üheltki meeskonnadistsipliinilt õnnestunud medalit võita, alati on midagi puudu jäänud, aga nüüd õnnestus ühtlane meeskond välja panna ja ka äpardusi vältida.

Aastaid püüdmatuks jäänud on ka treki meeste eliidi medal, mille nüüd tõi ära Jaanus Tasane, kes meeste omniumis võitis pronksmedali. Mehed sõitsid kuus ala: scratch (grupisõit 35 ringi), 3 km jälitussõit, väljalangemissõit, 1 km paigaltstardist, 1 ring lendstardist ning punktisõit. Veel enne viimast ala ehk 72-ringilist punktisõitu oli Jaanus 5. kohal, teoreetiliselt oli võimalik ka kuld, sest esimese kuue mehe vahed olid väga väikesed. Jaanus pakkus kogu sõidu väga ägeda etenduse ja oli enne lõppu virtuaalselt hõbedal, kuid jäi lõpufinišis punktideta ning langes kõige napimalt ehk ühe punktiga koha võrra. Arvestades, et ta sõitis üksi ja teistel olid meeskonnad, siis oli see väga kõva tulemus nii punktisõidus kui ka omniumis tervikuna. Maanteemehena istusidki talle juba ette teada olevalt väljalangemissõit ja punktisõit, kus tulid teised kohad. Scratchis oli Jaanus 6. ning temposõitudes tulid 7. kohad. Kõige tagasihoidlikum koht ehk 8. tuli 1 ringi lendstardist. Siinkohal võiks öelda, et viimase alana sõidetud punktisõidu põnevusest ja emotsioonidest saadud adrenaliinilaks oli võimas ja annab jõudu tükiks ajaks – AITÄH Jaanus!

Meesjuuniorid sõitsid teisel päeval 3 km jälitussõitu, kus Joosep sai 12. koha, ning 48-ringilist punktisõitu, kus ta sai tubli 7. koha. Teisel päeval sõideti veel naiskondlik 3 km jälitussõit, kus tulemused jäid veel lahtiseks, sest viimane paar jäi saabunud paduvihma tõttu sõitmata ning lõplikud tulemused saab teada sprindipäeval.

 

23. augustil oli Pirita velotrekil sprintide päev. Saime veel kaks kuldmedalit: Toomas Vool võitis M16 noormeestest ja Kristel Sandra Soonik N16 neidudest.

Sprindi kvalifikatsioonist ehk 200 m lendstardist sai Toomas edasi teise ajaga 12,53 kiirusega 57,46 km/h. Edasi tuli üsna kerge vaevaga esimese poolfinaali võit ja finaalis tuli rinda pista lendstardi parima Marko Luigega. Finaalid sõidetakse kahe võiduni ja esimese finaali võitis Toomas kindlalt pika sprindiga. Teises oli konkurent asjast aru saanud ning surus Toomase algul ilusti lukku, et tal oleks pika finiši tegemist raske alustada. Toomase üllatusmoment jäi tõesti ära, kuid ta sai tallinlasele sobimatu pikema sprindi teha. Konkurent KJK-st sai kenasti tuulde istuda ja sai seekord lõpusirgel tuulest välja ja ohtlikult kõrvale, kuid Toomase rattalükkamine joonel oli paremini ajastatud ning tuli teine võit ja sprindi meistritiitel M16 klassis. Võib öelda, et need sõidud olid Toomase sprindivõimsuse jõudemonstratsiooniks.

Õrnema soo võistlejatel sõitsid N16-NE klassid koos, aga arvestust peeti eraldi. Kristel Sandra sõitis naistest kolmanda aja 13,95 keskmise kiirusega 51,61 km/h ja läks poolfinaalis kokku oma selle aasta suurima rivaaliga, CFC neiu Matilde Manuela Niguliga. Kristel Sandra võttis üsna kindlalt pika sprindiga võidu. Finaalis oli tema vastaseks NE sõitja Kelly Kalm. Endast neli aastat vanema konkurendi vastu Kristelil veel võimalusi polnud ning Kelly võitis mõlemad sõidud kindlalt, aga Kristel Sandra üritas tema vastu lõpuni ning teenis N16 arvestuses kuldmedali.

Meesjuunioridest piirdus Joosep Sankmann kvalifikatsioonis 11. ajaga ning edasi ei pääsenud.

M eliidis sõitis Jaanus Tasane tehniliselt mittetäiusliku kvalifikatsiooni ning läks sõitu 5.-6. koha peale, kus tuli leppida kaotuse ja 6. kohaga. Aga see ei riku meie rõõmu Jaanuse omniumi pronksi üle.

Eesti meistrivõistlused sõideti seekord kokkusurutud ajakavaga kolmel päeval ning kahel erineval nädalal. Muudatused olid tingitud väga vihmasest perioodist ning võib öelda, et korraldajad koostöös treeneritega tegid ainuõige otsuse meistrivõistlused sellise korraldusega läbi viia.

Õnnitleme kõiki VRK medalivõitjaid ja kiidame kõiki teisi meie tublisid noori, kes trekil võistlesid. Aitäh teile, oleme uhked teie üle!

Pildigalerii võistlustest trekil.

Vali uudis:Tagasiside Close