.
.
  • 24. august 2015
  • RSS

EMV trekisõidus tõi medalid

Pirta velodroomil peeti 18.-21. augustil Eesti meistrivõistlused trekisõidus. Eesti meistriks omniumis N14 klassis tuli Kristel Sandra Soonik ja M14 klassi hõbedale Henri Treimuth ning Jaanus Tasane tuli M-eliidi omniumi 6. kohale!

Omnium on treki mitmevõistlus, mida sõidavad kuni 14-aastased ja eliidi ratturid. Vahepealsed vanuserühmad jagavad tiitleid individuaal- ja meeskondlikel aladel.

Noorte omniumi kavasse kuulub kolm ala: 200 m lendavat, 1 km paigalt ja 1 ring jälitust. Eliidi omniumisse aga scratch (grupisõit lõpufinišile), 4 km jälitust, väljalangemissõit, 1 km paigalt, 1 ring (333 m) lendavat ja punktisõit.

N14 klassi kindel võitja Kristel näitas head kiirust, võttis kolm alavõitu ja tuli Eesti meistriks.

M14 stabiilse esituse teinud Henri Treimuth võitis hõbeda. Vaieldamatult selle vanuseklassi kiireim mees Eestis oli aga Toomas Vool, kes võttis küll kaks alavõitu, aga lendstardis tõmbas jala lahti ja ühe jalaga distantsi läbinuna sai sellelt alalt 0 punkti ehk kahe alaga 4. koht. Erki Laanemäele 6. koht ja Kusti Reierile 16. koht.

M16 lendstardis oli Joosep Sankmann 12. ja Ukku Habakukk 23;

M16 punktisõidus sai Joosep 10. koha.

M16 2 km ind. jälitussõidus oli Joosep 9. ja Ukku 24.

M eliidis kaasa löönud Jaanus Tasane sai kuue ala kokkuvõttes 6. koha ja võib öelda, et mees tegi meie läbi aegade parima esituse selles vanuseklassis. Jaanus näitas eriti grupisõidu alades tarka sõitu ja ägedat minekut.

Fotol meeste punktisõit

Meeste punktisõit

Vali uudis:Tagasiside Close