.
.
  • 21. juuli 2015

EMV olümpiakrossis

19. juulil sõideti Rakvere Palermo metsas XCO meistrivõistlused, kus Kristel Sandra Soonik võitis N14 klassis pronksmedali.

Rajameistrid olid kõvasti pingutanud, et sealset üsna siledat rada tehniliste lõikudega raskemaks muuta. Traktoritega oli kohale veetud hulk kive ja palke, et rajada takistusi. Võrreldes mulluse Jõulumäe rajaga oligi ring oluliselt tehnilisem, kuid tõusumeetrite poolest oli Pärnumaa rada tõsisem. Rajameistrite töö pälvib kiitust – kes rajal eelnevalt harjutamas polnud käinud, see ka konkurentsist langes, sest kunstlike „kiviaedade“ läbimiskiirus sõltus just sellest. Meie harjutuskord luhtus reedel seoses bussi ootamatu remontiminekuga, kuid ühest korrast oleks vähe olnud. Rada oleks nõudnud 3-4 eelnevat treeningut.

Meie medalisaak jäi seekord kesiseks. Ainsa medali võitis Kristel Sandra Soonik, kes N14 klassis sai pronksmedali. See on tütarlapsele juba neljas EMV medal sellel hooajal.

Kristel Sandra Soonik XCO pronksmedaliga

N14 tüdrukud sõitsid lihtsustatud ehk noorte rajal, kui pidid läbima 2 x 4,5 km pikkust ringi. Kristel ise tulemusega rahule päriselt ei jäänud, sest langes hõbeda konkurentsist ühe eelpool startinud noormeeste sõidu mahajääja tõttu, kui see tema ees kukkus ja teda kitsal rajal blokeeris ning nii ta kolmandaks ka jäi. Kulla võitnud kohalikule neiule ei olnud midagi vastu panna sõnas Kristel Sandra. Ilona Tasane lõpetas 6., Elina Tasane 8. ning Merilyn Sarikas 9. kohaga. Kaks viimatinimetatut kuuluvad veel N12 klassi.

M14 poistest olid meie lootused varasemalt maastikusõitudel head minekut näidanud Toomas Voolul. Toomase sõnul jäi medalikonkurentsi sekkumine „kiviaedade“ läbimiskiiruse taha. Noormees lõpetas võistluse 5. kohaga, Erki Laanemäe sai 10., Henri Treimuth 18., Tauri Toom 31., Kusti Reier 34. (Tauri ja Kusti on veel M12 poisid) ja Paul Mikk 42. koha. See oli ka päeva arvukam start 46 ratturiga.

M16 noormehed sõitsid juba täisrajal, kui pidid läbima 2 x 6 km. Joosep Sankmann seekord samuti medalikonkurentsis polnud lõpetades võistluse 8. kohaga. Oma sõnul sai ta teisel ringil haamri ja hakkas sõiduvigu tegema, seetõttu ka esikuuest pudenes. Ukku Habakukk sai 29. koha.

Meesjuunioridest meil kedagi joonel polnud, sest Kristjan Johansoni arstid maastikul veel sõita ei luba.

Meeste eliidi ja U23 sõidus kaitses meie au vaid Greg Hallop, sest Jaanus Tasane vigastas ennast juba talle omaselt enne meistrivõistlusi. Kui enne maantee EMV-d ta kukkus treeningul ja sai peapõrutuse, kuid kümme päeva hiljem oli siiski joonel, siis seekord kolm päeva enne krossi kukkus ja käis põlve õmblemas ning starti ei saanudki tulla.

5 x 6 km ringi sõitnud meeste sõidus oli Greg kaks ringi medalikonkurentsis, kuid nagu ta hiljem ütles: „Sain kolmandal ringil selja kangi ning enam ei jõudnud.“ Nii sõitiski mees kahanevas trendis ja lõpetas 5. kohaga.