.
.
  • 29. juuni 2017
  • RSS

EMV noorte grupisõidus

28. juunil sõideti Otepää raskel rajal meistrivõistlused noorte grupisõidus. Eesti meistriks krooniti M16 klassis Toomas Vool, N14 pronksi sai Elina Tasane ja M14 pronksi Johannes Tiirats.

Otepää rada on tehniline ja raskete tõusudega, mis on sobilikud pigem jõulistele kui kerge kondiga ratturitele ning on ka pikad kiired laskumised, seega rajal eriti puhkemomente pole.

M16 sõitis 8 x 6,5 km pikkust ringi ehk 52 km. Meil õnnestus oma ühtlaselt tugev koosseis ära kasutada ja meistritiitel koju tuua. Toomas, Henri ja Erki sõitsid väga aktiivselt ning kordamööda oma lükkeid tehes lõhuti peagrupp väikseks, kuigi kedagi meie omadest eest ei lastud. Ette jäi 12-meheline liidergrupp, mis meie heas hoos sprinterile sobis. Vastumäge finišis Toomasele keegi ohtlikuks ei saanud ning noormees sai käed võidukalt üles visata.

Toomase kommentaariks oli ülirahulolev ja muhe naer nagu fotoltki võib aru saada ehk pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Aga tuleb lisada, et see oli kolme noormehe ühise töö vili, Henri Treimuth sai 7., Erki Laanemäe 11. ja Marko Martti Mõttus 17. ning Paul Mikk 38. koha.

N14 tütarlapsed sõitsid nelja ringiga 26 km. Tugeva sõidu tegi Elina Tasane, kes sai finišilahenduses pronksmedali, Kirke Reier lõpetas 4., Merilyn Sarikas 5. ning Anne Mari Mõttus 8. kohal.

M14 poisid sõitsid samuti neli ringi ja 26 km. Poisid alustasid samuti väga aktiivselt ja jooksikute gruppi kuulusid meilt Johannes Tiirats ja Tony Tamm. Kolmandal ringil said sealt omakorda minema kolm meest, kelle hulgas ka Johka, nagu teda hüüame. Finišitõusule tulidki nad koos. Kuigi Johannes kahe esimese vastu spurdis enam ei saanud, oli tema pronks meile nagu kuld, sest see oli tema esimene meistrivõistluste medal. Tony lõpetas tubli 5. kohaga, nooruke Henri Valmsen 22., Kusti Reier 24. ning Richard Root 33. kohaga.

N16 sõidus pidi raskel tõusudega pikitud rajal 6. kohaga leppima Kristel Sandra Soonik ning meesjuunioride klassis läks aia taha Joosep Sankmanni sõit, kes suurte ambitsioonidega sõidu algul võidu nimel ponnistas, kuid sellega ennast kokku lasi ja pidi leppima 16. kohaga.

Niisiis saime maanteesõidu meistrivõistlustelt kokku kuus medalit. Suur tänu kõigile sõitjatele ja toetajatele!

Vaata fotosid galeriis.

Esmaspäeval algavad noorte meistrivõistlused mitmepäevasõidus.

Vali uudis:Tagasiside Close