.
.
  • 21. juuli 2014

EMV maastikurattakrossis

Võistlused peeti Jõulumäe spordikeskuse ümbruses, rajameistrid klubist VO2 Cycling Club olid tõsist vaeva näinud ja rajanud Jõulumäe kuplite vahele ratturitele tõsist väljakutset esitanud 5 km pikkuse ringi. Jagus kunsttakistusi, liivalõike, tehnilisi singleid, järske laskumisi ja juurikaid. Lisaks oli laupäeval ka väga kuum, korraldajad mõõtsid päikse käes ligi 40 kraadi.

Laupäeval alustasid N14 tütarlapsed, kes sõitsid ühe ringi. Kohe algusest tõmmati tuurid üles ja  Ilona Tasane oli kenasti eesotsas, Kristel Sandra Soonik püsis ka esiviisikus. Ringi viimasel kolmandikul olid teistelt eest libisenud kaks ratturit. Ilona oli jäänud pronksi eest võitlema, finišise tuligi Ilona kolmandana, korrates mullust pronksivõitu. Kristel Sandra sai 5. koha ning Elina Tasane, kes võistles endast vanemate vanuseklassis, sai 9. koha.

Ilona: „Tunne ei olnud kõige parem. Jäin Urumarja tuuri viimasel päeval mingisse viirusesse. Rajaga ka kõige paremini hakkama ei saanud. olen tulemuses pettunud.“

M14 poisid pidid sõitma juba kaks ringi. Selles võistluses kemplesid Erki Laanemäe ja Toomas Vool, kes oli tehniliste probleemidega kimpus esikuuiku piirimail. Lõpuks Erkile 7. ja Toomasele 8. koht. Henri Treimuth lõpetas 15., Alex Tund 30. ja Ukku Habakukk 31. kohaga.

M16 noormeestel enam ühtegi lõiku rajal välja ei olnud jäetud ning sõideti 3 x 5 km. Joosep Sankmann, kes stardist hästi minema ei saanud, alustas marulist tõusu teisel ringil ning sõitis ennast tugeva esitusega lõpuks 6. kohale. Joosep Lossmann lõpetas 23. kohal.

Päeva lõpetas meesjuunioride 4-ringiline võidusõit. Stardikiirenduse järel eraldus teistest kolmik, kus Kristjan Johanson hoidis ennast kolmandal positsioonil kerge vahega. Esimeselt ringilt tuli Kristjan teisena väikese vahega esimesele, kolmas vend oli juba maha jäänud. Kogu sõit käis kemplemine tallinlase ja viljandlase vahel, kui raskematel ja tõusulistemal lõikudel tuli Kristjan lähemale, siis loopivatel lõikudel sõitis väike ja kerge konkurent Kalevist vahet  uuesti suuremaks. Nende kahe vahe kõikus eri rajalõikudel 8–30 sekundi vahel, finišis jäi noormeeste vaheks 29 sekundit ja Kristjanile hõbemedal. Reio Toom sai 16. ning Georg Peeter Paldra 17. koha.

Kristjan: „Alustasin vist natuke liiga aeglaselt, sest seda väikest vahet, mis algul sisse lasin, enam tasa teha ei suutnudki. Sain küll mitmel korral talle 8 seki peale, aga ikka leidus Kirillil vastukäik. Arvan, et ma polnud nõrgem, aga konkurent oli sellel rajal veidi osavam. Rada oli muidu igati korralik, aga oleks tõusumeetreid rohkem soovinud. Ilm oli ikka tapvalt kuum.“

Pühapäeval oli ilmataat sportlaste suhtes märksa armulisem, vihm oli rada kastnud ja õhu klaariks löönud ning temperatuurgi eesti suvele kohaselt 17 kraadi ja pilvine.

Eliit ja U23 ratturid läbisid 6 rasket ringi. Greg Hallop tegi sprinteri kohta üllatavalt viletsa stardi, kuid esimese ringi lõpuks oli tõusnud U23 konkurentsis 3. kohale ja teise ringi keskel juba esimesele kahele kandadele. Paraku purunes sellel hetkel Gregi rattal tagumine rehv ja tuli tehnilises alas jooksu vahetada. See langetas Gregi 5. kohale, algas maruline jälitamine, kuid kõrgemale kui 4. koht ta tõusta ei suutnud. Eelviimaseks ringiks sai Greg vahe kolmandaga 40 sekundile, kuid siis sai püssirohi otsa ja tuli leppida väga pettunult 4. kohaga.

Greg: „Tunne oli täitsa hea, peale jooksuvahetust üritasin konkurentide püüdmist alustada kindlameelselt, sest sõita oli veel väga palju, kuid hakkasin siiski liialt rabistama ja panin mitu korda puusse. Peale seda enam õiget sõidurütmi ei leidnuki ja jäingi medalist ilma.“