.
.
  • 17. mai 2011
  • RSS

Kriteeriumisõidu EMV viimane etapp

Mihkel Ronimois võitis kriteeriumisõidu meistrivõistluste kokkuvõttes pronksmedali!

14. mail toimus Elvas tänavasõidu 4. ja ühtlasi viimane etapp kriteeriumisõidus. Rada oli 1,7 km pikk, mille sisse jäi ka üks arvestatav tõus, tegu oli aastate eest Elvas kasutusel olnud ringiga, mis viimasel kümnendil tänavakatte halva seisukorra tõttu oli unustusehõlma vajunud. Meie parimatele sõitjatele tundus rada sobivat, sest esineti paremini kui nädala eest kodurajal. U23 ja eliit ratturid pidid läbima 25 ringi, kus vahefiniš igal kolmandal ringil. Enne viimast etappi asus Mihkel 5. kohal, kuid arvestades raja rasket profiili olid just temal paremad võimalused kokkuvõttes medalile tulla, kuigi Markus asus enne Elvat temast eespool. Nii tehtigi plaan Mihkli peale panustada, selle heaks tegi kõva töö ära Markus Paas, kes Mihkli esimeses kahes vahekas õnnestunult lahti vedas ning nii tiimikaaslasele 3 punkti aitas koguda. Poolel võistlusmaal tõsisesse kukkumisse sattunud Ronimois jäi küll liidritest maha ja kahjuks tõsiselt räsida saanud Mihkel ei taibanud neutraalringi kasutada, kuid siiski jätkus noormehel jõudu ja südikust liidrite tempos jätkata. Sõidu algul kogutud punktid andsid 6. (U23 2.) koha ning kokkuvõttes EMV tänavasõidus pronksmedali. Esile tuleb tõsta ka Markus Paasi, kes õnnestunult tegutses Mihkli heaks esimesel ja viimasel etapil ning aitas kaaslasel kokkuvõttes medalile tõusta. Ise sai Markus etapil 12. koha (U23 6.), mis kokkuvõttes andsid talle  EMV arvestuses 5. koha.

Hästi läks ka M14 sõidus, kus Kristjan Johanson lõpetas 4. kohaga. Viieringilise võidukihutamise käigus eraldusid teistest 4 ratturit, kes kogu sõidu eest ära olid ning omavahel poodiumi jagasid. Kahjuks jäi viljandlane finišis napilt neljandaks, mis EMV kokkuvõttes andis tubli 5. koha.
 
M18 sõidus lõpetas Josten Vaidem 10. (kokkuvõttes 11.) kohaga. M16 poistest sai Greg Hallop kokkuvõttes 23. koha. N14 klassis lõpetas EMV kokkuvõttes Reeelika Varblane 8. kohaga. M/N12 sõidus, kus veel EMV medaleid ei jagata, lõpetas Joosep sankmann Elvas 6. ning Ilona Tasane N12 arvestuses 3. kohaga.

Vali uudis:Tagasiside Close