.
.
  • 05. september 2011

EMV Karksis

3. septembril selgitati Karksis Eesti meistrid temposõidus ning 4. septembril grupisõidus.

Samal ajal kui Rein Taaramäe Vueltal iseenda ja maailma paremikuga võideldes tegusid tegi ning etapi võitis, sõitsid Eesti jalgrattaspordi tulevikutegijad võidu Karksis.

Kuni 16-aastaste neidude 10 km pikkusel distantsil tuli temposõidus Eesti meistriks ja sai veenva võidu Kärolin Varblane, kes sai ajaks 17:44.334. Siinkohal tuleb tänada ka füsioterapeut Marju Johansoni, kes terve viimase kuu on näinud vaeva, et neiu valutavaid põlvi võistluskonditsioonis hoida. Paradoksaalsel kombel said Kärolinile edu võtmeks just haiged põlved, sest enne starti sai kokku lepitud, et neiu sõidab tavapärasest kergema ülekandega, et säästa liigeseid, aga Karksi raske profiiliga temposõidu rada ja tuuline ilm soosisid just kõrgema sagedusega sõitu. Siledal ja hästi veereval rajal oleks võitmine raskeks läinud. Väga ilusa ja ühtlase kiirusega sõitnud Kärolin ei kaotanud oma rütmi hetkekski ja edestas teist kohta 17 sekundiga.

N14 neidude 10 km pikkusel rajal sai tubli 10. tulemuse Reelika Varblane. Päeva osavõturohkeimas vanuseklassis M14 sai tulemuse kirja 56 ratturit. Korraliku sõidu tegi Kristjan Johanson, kes sai ajaks 17:02.725 ning teenis sellega 10. koha. Reio Toom lõpetas 19. ajaga ning Joosep Sankmann sai 43. tulemuse. M16 noormehed sõitsid 15 km ning siin sai meie parimana Greg Hallop ajaga 22:18.385 14. koha. Greg sõitis küll raja raskeimad osad esikümne piirimail, kuid kühveldas algusega siiski ennast liiga tühjaks vastupidiselt kokkulepitud taktikale ning trassi viimasteks kilomeetriteks, kui rada keeras alatuult, ei jagunud enam võimsust ning Greg vajus ära 14. kohale. Georg Peeter Paldra sai 30., Karl Treimuth 35. ning Jaanus Tasane 41. koha.

Pühapäeval jätkusid noorte meistrivõistlused Karksis grupisõitudega. Ratturid said nautida varasügiseses aga suvesoojas kliimas võidukihutamist. Esimesena alustasid N14/16 neiud, kellest 17 olid nooremasse klassi kuuluvad tüdrukud ja 8 vanema vanuserühma neidu. Läbiti 5 ringi ehk 30 km. Meilt olid stardis nooremasse vanuserühma kuuluv Reelika ja vanemate neidude konkurentsis sõitev Kärolin. Selles sõidus paistis rohkem silma Reelika, kes tegi üllatavalt tubli sõidu ning lõpetas üldpingereas 14. ning oma vanuserühmas 8. kohaga. Kärolin oli selles sõidus iseenda kõige suurem vaenlane ehk siis ootused olid neiul nii kõrged, et ta põletas ennast lihtsalt läbi, mis viis selleni, et sõidu käigus tuli ridamisi väga lihtsaid eksimusi, mis viisid taktikaliselt valede otsusteni. Lõpptulemus jäi Kärolini kohta kahvatuks: üldises pingereas 10. koht ja N16 arvestuses 5. koht. Head meelt teeb siiski see, et põlved ei takistanud tal grupisõidus võidu sõitmast ning päev varem krooniti ta ju Eesti meistriks ning see on tõsine saavutus arvestades seda, et aasta esimesed viis kuud ei teinud ta üldse trenni. Nüüd tuleb tal tulevikku silmas pidades just psüühiliselt tugevamaks saada.

M14 poisse oli stardijoonele tulnud 57 ning nemad pidid läbima 7 ringi ehk sõidumaa pikkuseks 42 km, selles sõidus olime medalile kõige lähemal. Kõrgelt motiveeritud ja head vormi sügiseks säilitanud Kristjan Johanson näitas väga tugevat ning taktikaliselt tarka sõitu. Juhtgrupp jäi ring-ringilt väiksemaks kuni 5. ringi alguseks oli ette jäänud 9 ratturit, sh ka Kristjan. Sõit jätkus väga aktiivselt ja noortesõidule haruldaselt näidati üles väga kõrget kiirust ja rünnakute rohkust. Kahjuks rikkus sõidu lõpufaasi KJK treeneri ebasportlik käitumine, kui ta vedas viimasele 7. ringile minnes liidritest 3 minuti kaugusel olevast grupist bussi tuules liidritele järgi oma õpilase, kes teisel ringil oli tehnilisega peagrupist maha jäänud. Jõudes järgi liidritele, eemaldasid kohtunikud KJK saatemasina koos treeneriga võistlusest, kuid peakohtuniku aeglane reageerimine lasi mahajääja liidrite hulka, kust ta kohe täiskiirusel viimasel tõusul ründas. See küll suudeti elimineerida, kuid kontra lisas kohe tema tiimikaaslane ning seegi saadi kinni, kuid kolmanda ründe lisas saarlane ning tekkinud segaduses said eest kolm ratturit. Seejärel eemaldasid kohtunikud võistlusest reeglite rikkuja, kuid kolm ratturit oldi eest saanud ning neid enam ülejäänutel püüda ei õnnestunud. Nii jäi ülimalt hea sõidu teinud Kristjanil võidelda neljandale kohale, millega ta siiski edukalt hakkama sai, kuid peas segased tunded: milline tulemus oleks võinud tulla kui...!?
Reio Toom lõpetas 16. kohaga. M14 sõidu võitja Karl Patrick Laugu keskmiseks kiiruseks 42 km läbimisel mõõdeti 41,34 km/h - seda tegid noored, kes sõidavad max ülekandega 40-14, mis näitab meie noorsõtjate väga head taset.

72 km pikkusel sõidumaale startis 43 kuni 16-aastast ratturit. Siin tegi korraliku võistluse Greg Hallop, kuid väga hea esitus jääb tema puhul enesekindluse ja julguse taha, sest nii passiivse sõidustiiliga on kõrgetele kohtadele sellisel võistlusel raske kaasa rääkida. Greg lõpetas nagu temposõiduski 14. kohaga, aga kogemust tuleb juurde ning kui tal tahet jagub, on mehel ratturina tulevikku. Karl Treimuth sai 27. ning Georg Paldra 28. koha, Jaanus Tasane katkestas.

Järgmised meistrid selgitatakse teatekrossis Jõulumäel, kus meil on stardis kaks noorte meeskonda ning tütarlaste ja absoluudi võistkond.

Pildimeenutusi: neidude võidukihutamine; M14 poiste grupp ribadeks.