.
.
  • 30. juuni 2014

EMV grupisõidus

Maanteesõidu EMV teisel päeval võistlesid meesjuuniorid ühisstardiga sõidus. Palamuse rasket ringi tuli läbida 10 korda ehk distantsiks oli 128 km ning tõusumeetreid kogunes selle jooksul 1537.

Sõit algas meile igati kenasti, stardist saatsime ette Georg Peetri, kellega ühines üks RTR-i rattur. Teisel ringil lisandus sinna veel 7 sõitjat, kelle hulgas ka Reio Toom. Ette moodustus üheksane liidergrupp. Mehi hakkas sealt pudenema peale neljakümnendat kilomeetrit. Reio jõud rauges peale 60. kilomeetrit. Ette oli jäänud veel kolm meest, kelle hulgas vapralt Georg, kes stardist alates oli jooksus. Peeter jäi maha 70. kilomeetril, seejärel oli üliaktiivne Kristjan Johanson, keda pundist toetas Jaanus Tasane, kuni peagrupist said umbes 90. kilomeetril minema 5 meest, kelle hulgas oli ka Kristjan. Viisik hakkas ülikõva tempoga jälitama ette jäänud kahte üksikut sõitjat ning vahet jõudsalt vähendama, kahjuks jäi viisikust 103. kilomeetril maha meie mees.

Kristjan: „Kõik algas hästi, tunne oli hea ja sõit kulges plaanipäraselt, olin õiges minekus, kust selgus meister, kuid minu püssirohi sai veidi peale sadat kilti otsa. Sain Kaarepere tõusul haamri, krambid ja kogu muusika. Tiksusin 5 kilti üksi ja ootasin pundi järgi, seejärel punnisin seal kuidagi lõpuni, viimasel ringil läks see punt ka laiali. Kiire analüüs treeneriga ja tõsiasjaks oli see, et olin liiga aktiivne peale Peetri mahajäämist, raiskasin asjata energiat, mida oleks olnud vaja viimasel kahel ringil, olin liiga kärsitu, oleks pidanud külma pead säilitama. Ülim pettumus.“

Kristjan lõpetas sõidu 16. ning Jaanus 21. kohal. Oma töö tublisti ära teinud Reio ja Georg katkestasid.

Peeter ja Reio EMV 2014

Maanteesõidu EMV kolmandal päeval lükkasid rattad joonele eliidi ja U23 ratturid. Väga rasketes oludes – külm vihm ja tugev tuul – tuli läbida 14 ringi ehk 179,2 km ja tõusumeetreid kogunes Eesti kohta muljetavaldavalt 2150 m.

Kui juunioride sõit läks meil käest sõidu lõpufaasis, siis see võistlus läks kohe algkilomeetritel käest. Greg Hallopil purunes esikumm ja seda enne esimest rasket tõusu. Greg: „Mehhann vahetas jooksu ja saateauto tõmbas kolonni, aga käänuliste ja kitsaste teede tõttu liikusid saateautod kolonnis väga ebaühtlase kiirusega, lisaks oli grupil peale tõusu  kiirus 60 ja seda enam kätte saada ei õnnestunudki, sain kiirelt õhtale ja sõitu pettunult raja äärest vaadata“.

Otsustavad sündmused sõidul ei lasknud ennast kaua oodata, kohe eraldus peagrupist 9 ratturit ja teisel ringil veel seitse. Kolmanda ringi algul said need kokku ja ette moodustus 16-liikmeline liidergrupp. kus sees kõik favoriidid. Josten magas esimese mineku maha ja teisele reageeris liiga hilja ja rong oligi tema jaoks läinud. Josten: „Ma ei saa aru, kuidas ma esimest minekut ei näinud. Hiljem mõtlesin, kuidas ees nii palju mehi on, ainult 60 venda pundis, aga ikka uimasin esimese atrõõvi ära. Teisele üritasin järgi minna, siplesin kahe pundi vahel mingi aja, aga see oli liiga valus minek, ei saanud sabale, jäin „grupetosse“. Ime, et üldse ajalimiiti saime. Vorm on hea, aga mis sellest kasu, kui ei realiseerinud. Nüüd puhkame poistega neli päeva ja siis panen fraansi tagasi ning laupäeval saadetakse joonele seal“.

Josten Vaidem EMV grupisõit 2014

Josten lõpetas 16. kohaga, kui sõitis oma grupist viimasel ringil minema. U23 arvestuses sai noormees 7. koha.