.
.
  • 26. juuni 2013

EMV 2013

Pühade-eelsel kolmel päeval peeti Eesti meistrivõistlused tempo- ja grupisõidus juunioritele, naistele, U23 ja eliitklassi ratturitele. Eraldistardid sõideti Jüris ja ühisstardiga võistlused peeti Viimsi–Randvere ringil.

Temposõidu rada Jüris oli sile, kuid väikestel külateedel kurvitav ning oli ka lagedat osa, kus sai tuulega võidelda.

Naiste eliitseltskonnas startinud Sille Puhu sai 25 km distantsil aja 40:45,002 keskmise kiirusega 36,81 km/h ning igati korraliku 6. koha.

Meesjuuniorid sõitsid samuti 25 km. Greg Hallop, kes Murjani tuuril oli näidanud keskmist kiirust ligi 43 km/h, alustas Jüris distantsi esimest poolt liiga ettevaatlikult ning 9. kohast kõrgemale ei jõudnud ajaga 36:51,74 ja kiirusega 40,69 km/h. Jaanus Tasane sai 18. koha ning Georg Paldra 24. koha.

U23 ratturite distantsiks oli 42 km. Martti Välk sõitis välja 6. aja 59:09,286 keskmise kiirusega 42,60 km/h. Kuigi Martti sõit oli tehniliselt täiuslikust sooritusest kaugel, võib tema kohaga temposõidus väga rahul olla. Josten Vaidem hoidis Gregi sarnaselt distantsi esimese poole liialt tagasi ning lõpuprotokolli sai 10. koha.

Reedesel grupisõidu päeval startisid kõigepealt naisjuuniorid ja N eliit 87,5 km pikkusele distantsile. Teist päeva järjest tegi tubli sõidu EMV debütant Sille Puhu, kes koos kuue kaaslasega sõitis konkurentidel eest ning saavutas N eliit arvestuses väga tubli 5. koha.

M18 noormehed läbisid 10 ringi ehk distantsiks 125 km. Greg Hallop oli terve päeva aktsioonis ning teda toetas korralikult Jaanus Tasane. Juunioride sõit oli üliaktiivne kuni 25. km sai eest viisik, kus oli sees ka Greg. Jooksikud suurendasid vahe juba minut kümnele, kuid taga läks pooleks rebenenud peagrupp uuesti kokku ja püüdjate jõud ei raugenud. Jooksikute hulgast aga pudenes üks rattur ja üks ei jõudnud enam tööd teha ning olukorras, kus kolm meest ees rügasid ja tagant kaks kamandat püüdsid, said 92. kilomeetriks jooksikud püütud. Edasi sai Greg 5 km puhata ja Jaanus kontrollis ise sõitu. Seejärel panid grupist plehku seitse ratturit ja jälle oli sees Greg. Vahe kasvas ning nende seitsme hulgast võis oodata meistrit. 7 km enne finišit hakkasid otsustavad sündmused toimuma, kui neli meest panid omakorda ajama, kuid selleks hetkeks hakkas Greg ära vajuma ning jäi võitlema esi-6 eest, millega sai ka hakkama. Meistriks tuli saarlane Steven Kalf läbides 125 km 3.04:42, keskmiseks kiiruseks 40,61 km/h. Greg lõpetas väga aktiivse ja tubli päeva siis 6. kohaga, Jaanus Tasane sai 12. ning Georg Paldra 18. koha.

Laupäeval lükkasid rattad joonele U23 ja eliitklassi ratturid. Läbiti 14 ringi ehk 175 km. Sõda käis 4 ringi, kuni eest said 8 meest. Meilt tabas õige mineku ära ja oli algul selles sees Martti Välk, kuid tema selle aasta treenitus (4000 erialast km) ei lubanud seal kaua olla. Õige pea vajus mees peagruppi ja sellest ka läbi ning pidi terve ringi kurja vaev nägema, et peagruppi tagasi jõuda. Pärast proffide äraminekut ei rahunenud ka peagrupp, sest selles tuli jagamisele U23 pronks. Josten sõitis aktiivselt, kuid peagrupp hoiti siiski lõpuni koos. Sõidu võitis Rein Taaramäe Cofidisest ajaga 3.56:48 keskmise kiirusega 175 km peale 44,34 km/h. U23 meistriks tuli Mihkel Räim Amore Vita profiklubist. Peagrupp kaotas võitjale 6:21. Josten sai U23 10. ja Martti 16. koha.