.
.
  • 27. mai 2013

Elva tänavasõit ja rattaralli

4-etapilised Eesti meistrivõistlused kriteeriumisõidus kulmineerusid 25. mail peetud Elva tänavasõiduga.

Sarnaselt Viljandi etapiga oli tegu keskmisest raskema rajaga, kuna see sisaldas ühte korralikku tõusu. Ilm meenutas sügiskrossi aegu, sest pidevalt tibutas vihma, oli pilves ja soojagi vaid 10 kraadi.

Päeva alustasid noorimad N/M12 ratturid, kes pidid läbima 3 x 1,7 km pikkust ringi lõpufinišile. Stardijoonele oli kogunenud 38 poissi ja tüdrukut, Erki Laanemäe, meie selle vanuserühma liider sõitis hästi ja püsis medalikonkurentsis kuni viimase tõusuni. Seal aga sai haamri ja jäi lõpuga 8. kohale. Poodiumile sõitis end samas sõidus tüdrukute konkurentsis Kristel Sandra Soonik, kes tubli lõpuga saavutas N12 klassi 3. koha.

Kristel Sandra Soonik, Elva tänavasõit 2013

Edasi tulid juba vahefinišitega EMV sõidud. M14 poiste võistlusmaaks oli 6 ringi ning Joosep Sankmann tegi Elva rasketes oludes oma EMV seeria parima esituse, sai etapilt 6. koha ning EMV kokkuvõttes tõusis 7. kohale. Joosep Lossmann sai kokkuvõttes 23. koha.

M16 sõidus puudus meil selle vanuseklassi üks parimaid sõitjaid Kristjan Johanson, kes tegi samal ajal eesti koondise ridades kaasa Klaipeda tuuril ning sellega ka meie ainus reaalne EMV medalilootus luhtus. Reio toom sai Elva etapil 20. koha ning kokkuvõttes 27. koha, Kristjan langes kokkuvõttes ühe vähem sõidetud etapiga 5. kohale.

M18 noormehed läbisid 18 ringi ning selles sõidus alustas aktiivselt Greg Hallop, kes kolmes vahefinišis sai kolmanda koha punkte ja oli eest ära koos 4 ratturiga, kuid siis jooksis Gregi mootor kokku ja 4 ringi enne lõppu vajus ta peagruppi tagasi ning pidi rahulduma etapilt 6 punkti ja 6. kohaga, kokkuvõttes sai Greg 8. koha. Jaanus Tasane oli etapil 8. ja kokkuvõttes 9.

Eliit ja U23 ratturid pidid läbima 22 x 1,7 km ringi. Josten Vaidem ning Martti Välk tegid Elvas oma parima sõidu EMV selle aasta sarjas. Josten sai 5. vahekas teise koha ning võitis kohe järgmise 6. vahefiniši. Seejärel üritas Martti ja sai 7. vahefiniš võidu. Edasi enam lisa ei saadud, kuid Jostenile 8 punkti ja 4. koht ning Marttile 5 punkti ja 5. koht. EMV kokkuvõttes Jostenile korralik 6. ning Marttile 10. koht.

26. mail sõidetud Elva rattarallil, Filter maantesarja II etapil valitsesid veidi paremad ilmaolud. 100 km põhisõidus läks starti 375 ratturit, kelle hulgas ka palju profirattureid meilt ja mujalt.

Sõit algas kohe aktiivselt, aga seekord oli Elva rajale omast küljetuult kasinalt ning enam kui sajaliikmeline peagrupp püsis vahelduva eduga ikkagi koos. Äraminekud oli hulgaliselt nii suuremaid kui ka väiksemaid ning peagrupp lagunes vahepeal pooleks, kuid jooksis teisel ringil ikkagi kokku.

Õnnestunud minekuks osutus Mihkel Ronimoisi rünnak teise ringi alguses. Ta sai kaasa hilisema võitja Raudsepa ning veidi hiljem veel neli kaaslast. Meilt sellesse üritusse kahjuks keegi ei läinud ning võitja selgitamine jäi nende jooksikute otsustada.

Teise ringi lõpus toimus mitu kukkumist peagrupis, ühes oli osaline ka Martti Välk, kes õnneks sai ainult kergelt räsida ja jõudis õnnelikult ka gruppi tagasi. Kuna Josteni katsed grupist põgeneda luhtusid, aitas ta lõpus Jaanust, kes meie parimana sai 26. ja U19 klassis 3. koha. Jostenile 29. koht, Greg lõpetas 39., vanameistrid Taavi ja Aivo vastavalt 63. ja 69., Välk 89., Paldra 152., Toom. 160., meeskondlikult olime etapil 6. kohal.

Sõidu võitis Krister Raudsepp läbides 100 km keskmise kiirusega 43,599. Me saame rõõmustada endi seast üles kasvanud Mihkel Ronimoisi 3. koha eest. Üle saja liikme hõlmanud peagrupp kaotas võitjale poolteist minutit.