.
.
  • 25. mai 2015

Elva tänavasõit

57. Elva tänavasõidul selgitati 2015. aasta Eesti meistrid kriteeriumisõidus. Võistlus peeti arvestatava tõusuga 1,7 km pikkusel Arbimäe ringil.

Kuni 12-aastased sõitsid tänavasõitu lõpufinišile ja alates 14-aastastest selgitati meistrid kriteeriumis ehk vahefinišitega punktisõidus.

Meile ratturid võitsid kolm medalit: Erki Laanemäe hõbeda, Henri Treimuth ja Kristel Sandra Soonik pronksi. Lisaks tuli N12 arvestuses hõbe Anne Mari Mõttusele ja pronks Elina Tasasele.

N12 poodium

Päeva alustasid kuni 12-aastased ratturid ning kihutasid 3 ringi lõpufinišile.

M12 poistest sai 9. koha Kusti Reier. Teiste meie poiste kohad sellel esinduslikul sõidul olid: 16. Tauri Toom, 19. Henri Valmsen, 21. Martin Oks, 23. Stefan Johanson.

N12 tüdrukutest võitis tulises heitluses hõbedale Anne Mari Mõttus 2. koha, Elina Tasane 3., jättes ülinapilt neljandaks Kirke Reieri ning 6. lõpetas Merilyn Sarikas.

N14 tütarlapsed sõitsid juba punktisõitu ja läbisid neli ringi, pronksi võitis Kristel Sandra, mis valmistas neiule endale küll kerge pettumuse, kuid enamat takistas tal saavutamast Arbimäe tõus, mis ei olnud jõulisele sprinterile just eriti kontimööda ning esmakordselt sel kevadel jäi tal ka punktiarve avamata. Tubli sõidu tegi samuti Ilona Tasane, kes ei jäänud klubikaaslasest palju maha ja sai 6. koha.

N 14 poodium

M14 poisid sõitsid juba 6 ringi ning kümne kogutud punktiga võitis hõbeda Erki Laanemäe. Lõpufinisis teisena tulnud ja sellega 6 punkti teeninuna võitis Henri Treimuth pronksi. Toomas Vool sai 2 punkti ja lõpetas kuunenda kohaga, Alex Tund sai 19. koha. Stardis oli 45 poissi.

M14 poodium

M16 noormestel tuli läbida 10 ringi ning meistrit hakkasid selgitama 30 ratturit. Joosep Sankmann tegi südi sõidu, kogus vahekates 5 punkti ja teenis sellega viienda koha. Võib väita, et veidi julgemini üritades oleks Joosepi sõiduvorm sellel rajal ka medalit loota lubanud, aga tubli sõit igati.

U23 ja eliidi sõidus tuli läbida 22 x 1,7 km pikkust ringi. Greg Hallop, kes Mulgi maratoni järel põsekoopa põletikku ja neelas nädala antibiootikume, oli oma kiiruse minetanud pärast 20-päevast võistluspausi, lisaks purunes ta rattal esirehv. Samuti ei liikunud kõhuviiruse läbi teinud Georg Peeter Paldra, kes lisaks põdes ka kurvitamist vihmamärjal rajal, nagu ta ise hiljem tunnistas. Ainsale tervele ja korralikult harjutada-võistelda saanud mehele Jaanus Tasasele sai aga saatuslikuks tema suure kasvu tõttu Arbimäe tõus, kus ta enda sõnul üldse ei liikunud võrreldes konkurentidega. Ükski neist kolmest kahjuks finišini ei jõudnud.