.
.
  • 28. mai 2014
  • RSS

Elva tänavasõit

24. mail võisteldi 56. Elva tänavasõidul. 1,7 km pikkusel Arbimäe ringil, kus jälle viimastel aastatel kihutatakse, on sees ka üks korralik tõus. Ratturid pidid lisaks suhteliselt raskele rajale taluma ka Eestile tavatult kuuma ilma.

Esimesed kaks sõitu sõideti finišile. Ülejäänud klassid sõitsid punktidele, iga teine ring oli vahefiniš.

M/N12 lapsed sõitsid kolm ringi ja taas oli meie parim 16. kohal lõpetanud Kusti Reier. N12 arvestuses sai Elina Tasane 5. koha.

N14 tütarlaste sõidus tuli läbida 5 ringi ja selles arvestuses sai 2. koha Kristel Sandra Soonik. Sõitu väga hästi alustanud Ilona Tasane lõpetas 4. kohal.

M14 poisid sõitsid kriteeriumi, läbides 6 ringi ja traditsiooniliselt tagasihoidliku stardi järel suutis Erki Laanemäe tulla sõitu tagasi peale 3. ringi ning saada lõpufinišis 2 punkti, mis andis talle 5. koha. Toomas Vool lõpetas 11. kohal.

M16 noormehed sõitsid 10 ringi ning Joosep Sankmann, kes pool sõidust oli raskustes, sai lõpuks ikkagi tubli 10. koha.

Meesjuuniorid pidid sõitma 1,7 km pikkust ringi 18 korda. Kristjan Johanson sai punkte kahest vahekast ja lõpufinišist kogudes kokku 7 punkti, mis andis talle 6. koha. Jaanus Tasane punktiarvet ei avanud, kuid sõitis tublilt ja sai 12. koha. Kristjan: „Oli täitsa minu rada, kuid mitmes vahekas kangestusin napilt enne joont ja jäin punktidest ilma. Oleks veidi hiljem pidanud kiirendusega alustama. Rahule jäin sellega, et vaatamata viletsale jalale suutsin lõpus pundist minema sõita“.

M eliit ja MU23 kihutasid Arbimäe rajal 22 ringi. Tubli sõiduga sai hakkama Greg Hallop, kes koos kahe kaaslasega sõitis teistelt eest juba sõidu algfaasis ja võtsid kuni lõpuni kolme esimese koha punktid, mis lõpuks jagunesid nii, et Greg sai 37 punktiga 3. koha ja U23 arvestuses 2. koha. Greg: „Kui olime eest saanud, siis leppisime kokku, et võtame vahekaid kordamööda ja lõpufiniš otsustab. Kaotasin küll vanuseklassi võidu, kuid jäin rahule, sest selline oligi kolmikus jõudude vahekord.“

Vali uudis:Tagasiside Close