.
  • 28. mai 2014

Elva rattaralli

25. mail sõideti Filter maanteekarikasarja II etapp Elva rattaralli.

Ilm oli võistluspäeval lämbe, küljetuult leidus Elva ümbruse tuultele avatud lõikudel piisavalt ning sõidule lisas vürtsi kahe Läti profitiimi täisrivistuses osalemine.

100 km pikkuse põhisõidu starti tuli 383 ratturit, võitis Andris Smirnovs Rietumu Delfinist, läbides distantsi 2h10`13“ kõrgetasemelise keskmise kiirusega 46,077 km/h.

Otsustavad sündmused hakkasid arenema, kui esimesel ringil Rannu-Elva teel küljekat tegema hakati ja selle tulemusel 25 ratturit eest said.

Kristjan: „Punti sikutati küljekas jõhkra tempoga, peagrupp läks kolmeks jupiks, ise jäime Gregiga teise. Jalad olid viletsad ja positsioon sellise tundega liiga riskeeriv ning tulemus oligi käes.“
Greg: „See hetk oli nii raske mul, et ei jõudnud minna“.

Kolmanda grupi tõmbas teisega kokku Alpha Balticu tiim. Nii moodustus 25-liikmeline jooksikute grupp ja suur peagrupp. Vahe kasvas vahepeal 1`45“-le.

Teisel ringil sikutati peagruppi sama koha peal ja peagrupist said ära omakorda esimese grupi moodustanud 37 venda, kus sees ka Greg ja Kristjan. See grupp vähendas vahe 25 jooksikuga vähem kui minutile, kuid siis hakati passima ja vahe kärises uuesti sõidu liidergrupiga lõpuks 1`30“-le.

Greg Hallop finiseeris 45., Kristjan Johanson 46., teisest grupist sai Jaanus Tasane lõpuprotokolli 74. koha, Georg Peeter Paldra oli 122., kolmandas grupis tuli Reio Toom 222. kohal.

Lühem 50 km pikkune sõidumaa läbiti keskmise kiirusega 40,541 km/h ning selles sõidus oli meie parimana Erki Laanemäe 28., mis vanuseklassis andis 5. tulemuse.