.
.
  • 23. mai 2011
  • RSS

Eesti koondis Jurmalas

Mihkel Ronimois ja Markus Paas võistlesid 20. mail Eesti koondise koosseisus UCI 1.2 kategooria ühepäevasõidul Jurmala GP.

8-liikmelises Eesti meeskonnas sõitsid seitse U23 ratturit ning Astana Pro klubi rattur Tanel Kangert. Kandidaatide nimekirja kuulunud Martti Välk jäi seekord kõige napimalt meeskonnast välja ja peab seega ennast veel tõestama.

20. mail Jurmalas toimunud UCI Europe Touri class 1.2 Jurmala GP-l lõpetasid Eesti koondist esindanud Markus Paas ja Mihkel Ronimois peagrupis. 182 km pikkuse võidusõidu võidis Champion Systemi profiklubi esindav Jaan Kirsipuu. Võistlust alustas kohe aktiivselt Mihkel Ronimois, kes läks teisel ringil rünnakutega kaasa ning ette moodustus kümnemeheline jooksikute grupp, mis jõudsalt vahet kasvatama hakkas. Kuna sees oli ka Mart Ojavee, siis Champion System võttis asja rahulikult. Olukord aga ei meeldinud Valgevene tiimile, kes mehed grupi ette tõi ning tööle pani. Enne sajandat kilomeetrit saadi jooksikud kätte, sellel hetkel näitas Mihkli kompuuter keskmist kiirust 47,6 km/h!Peale gruppide ühinemist sõideti "veidi rahulikumalt" ning kuskil 150. km rebenes peagrupp ning eest pääses paras seltskond, kus Eesti koondisel sees vaid Tanel Kangert, kes sai 19. koha. Meie poisid jäid 46-liikmelisse teise gruppi, mis kaotas võitjale 5.17 ning lõpetasid vastavalt Markus 53. ning Mihkel 69. kohaga.

Protokoll (pdf)

Vali uudis:Tagasiside Close