.
.
  • 18. märts 2016
  • RSS

Eesti U23 koondis Belgias

18. märtsil sõitis Eesti U23 jalgratturite maanteekoondis Belgiasse võistlushooaega alustama. Meie kasvandikest alustasid 24-tunnist autosõitu Jaanus Tasane ja Kristjan Johanson.

Belgia-Prantsusmaa piiri äärses Veurne’i linnas on eestlastele renditud kaks maja, kus asutakse aprilli keskpaigani ning võisteldakse peamiselt Belgia, aga ka Prantsusmaa ja Hollandi võidusõitudel.

Veurne’is peatuvad peamiselt noormehed, kes on veel Eestis sõitmas ja suvel gümnaasiumi lõpetamas. Aeg-ajalt põikavad sinna valitud startideks ka ratturid, kellel kool läbi ja juba Prantsusmaal klubi olemas ning korralik võistluskalender seeläbi klubi poolt tagatud.

Viljandlastest kuulub U23 koondise nimekirja neli meest: Josten Vaidem (21, Charvieu-Chavagneux/VRK), Greg Hallop (20, UC Monaco/VRK), Jaanus Tasane (19, VRK) ja Kristjan Johanson (18, VRK).

U23 koondise juhendaja Rene Mandri sõnul noorematele poistele esimeste startidega liigseid pingeid tulemuste ootusega peale ei panda, vaid eelkõige luuakse hooaja alustamiseks korralik kiiruslik baas. „Kes millisel võistlusel ja kui palju starte teeb, pannakse täpsemalt paika kohapeal, aga iga mees saab 6–8 starti selle tsükli jooksul. On ju jalgadesse kilomeetreid juba mehe moodi kogutud ja kaua sa seda põhja ikka laod,“ sõnas Mandri kujundlikult.

Lisaks ratturitele on Belgia turneel taustajõududeks U23 koondise peatreener Rene Mandri, treener Andri Lebedev, massöör Martin Puusep, mehaanikud Ahto Puu ja Veiko Lopman.

VRK U23 koondislased

VRK U23 koondislased 2015. aastal

Vali uudis:Tagasiside Close