.
.
  • 03. november 2016
  • RSS

Diivanikross Otepääl

Traditsioonilise hooaja lõppu tähistava nn diivanikrossi Otepääl võitis Henri Treimuth.

Juba aastaid on rattahooaja viimane võistlus sõidetud Otepääl Apteekrimäe ümbruses ning viimased 12 aastat on selle peaauhinnaks olnud diivanvoodi mööblivabrikult Standard.

Henri Treimuth ja Rein TaaramäeTeist aastat järjest tuli peaauhind Viljandisse. Mullu võitis selle Kristjan Johanson Martin Loo ees, tänavu sai diivani omanikuks Henri ja seda 12 aastat tagasi esimese diivani Vändrasse viinud Rein Taaramäe ees. Olgu öeldud, et veel kolmaski kord on meie kasvandik diivani võitnud – 2013. aastal sai selle Josten Vaidem.

Rada oli seekord tsüklokrossi ringiks kohandatud, suhteliselt lihtne, aga sisaldas endas väga ägedat laskumist, kahte tõusu ja plangusektorit. Vürtsi lisasid mahalangenud lehtedest ja vihmasajust libedad lõigud.

Seda krossi sõidetakse etteandesõiduna ehk starditakse Gunderseni meetodil. A-finaalis sõideti 7 x 2,5 km pikkust ringi ja starditi järgnevalt: kõigepealt M16 noormehed, seejärel üks minut hiljem seeniorid, veel minuti pärast juuniorid ning neli minutit juunioridest ja kuus minutit esimestest hiljem läks rajale eliit.

Henriga pidas algul sammu ka Toomas Vool, kuid rehvivalikuga alt läinud Toomas pudenes Henri tuulest teisel ringil. Juunioridest seekord Henrile vastast polnud, sest ta liikus esimese ringi eliidiga praktiliselt võrdselt ja oli näha, et kui suurt äravajumist ei tule, siis võib võidu võtta vastupidi ennustustele M16 noormees.

Kuuendal ringil jõudsid Taaramäe ja Austa neli minutit varem startinud juunioridele järgi, kelleks olid teise ja kolmandana sõitnud Prangel ja Sankmann, aga Henri oli ülikõvat sõitu näidates ikka liiga kaugel ja tema võitu oleks võinud väärata ainult tehniline ebaõnn. Võitjana tuligi finišisse Henri Treimuth Taaramäe ja Austa ees. Rein oli 50-minutilise võidusõidu jooksul kuueminutilisest intervallist Henriga suutnud  tagasi teha kolm minutit. Joosep lõpetas hooaja viimase sõidu viiendana ning Toomas seitsmendana.

Esikolmik

Võidumees Henri: „Olen ülirahul ja uhke, et nüüd ka viljandlastest diivanivõitjate rivis olen. Vorm oli hea ja rada istus, leidsin oma rütmi ja suutsin seda ka lõpuni säilitada. Viiendal ringil tuli ka väike mõõn sisse, aga suurt ärakukkumist ei tulnud ja suutsin lõpuni vunkida ning sõidu kinni panna.“

B-finaalis starditi intervallidega jäjekorras: M/N14, N16, Sen-3, N-eliit. Kolmeringilises võistluses pikalt liidrina sõitnud, kuid viimasel ringil teiseks taandatud Marko Martti Mõttus sai teise koha, neljas oli Paul Mikk, viies Tony Tamm ja seitsmes Kristel Sandra Soonik. Võitis vana kala Kaupo Kuhlap klubist Cosmos.

Peale võistlust soojendasid noored ennast rahulolevalt Pühajärve spaas ülesse ja läksid kauaoodatud puhkusele.

Viljandi võistlejad

Vali uudis:Tagasiside Close