.
.
  • 13. oktoober 2015

Cyclo-crossi EMV

11. oktoobril korraldati üle paarikümne aasta taas cyclo-crossi EMV, mis peeti Tallinnas Nõmmel. Meie ratturitele kujunes see võistlusala edukaks, saavutati viis medalit: meistrikulla pälvis Josten Vaidem U23 vanuseklassis, hõbedale tulid MJ klassis Kristjan Johanson ja M14 klassis Toomas Vool ning pronksi teenisid Greg Hallop U23 ning Kristel Sandra Soonik N14 klassis.

U23 ja eliidi ühises stardis tuli läbida 9 x 2,6 km pikkust ringi. Josten ja Greg tulid esimeselt ringilt teise-kolmandana, teisel ringil võeti enda kätte kaksikjuhtimine U23 arvestuses. Nii pandi ühiselt töötades paarisrakendis kuni seitsmenda ringini ning suurendati edu kolmanda ees juba poolteiseminutiliseks. Kuid siis purunes Gregil esirehv ja kuni ta teenindusalasse jõudis ning sealt vahetusratta sai, oli noormees neljandaks langenud. Sõita jäi poolteist ringi. Josten jätkas ees liidrina ning Greg tõusis marulist tempot arendades viimasel ringil kolmandaks. Finišis jäi meie noormeest hõbedast lahutama 15 sekundit. Josten sai tulla üle lõpujoone uhkes üksinduses ja triumfeerida käed üleval.
Finišis ülipettunud Greg sõnas vaid: „Ma tahtsin seda sõitu võita täna.“ Ka Josten kostis pärast: „Greg oli minust täna tugevam ja tehnilisem ning väärinuks seda võitu, aga mis parata.“

Meesjuuniorid sõitsid 7 x 2,6 km pikkust ringi. Kristjan Johanson alustas hästi, eraldus koos kahe KJK ratturiga teistest konkurentidest. Teisel ringil suutsid kalevlased kaks ühe vastu Kristjani maha jätta ja sõitsid ees kahekesi tööd jagades sisse 15-sekundlise edu, kuid mulk ei andnud alla ja püüdis konkurendid viiendal ringil kinni. Kuuendat ringi alustas jälle kolmik koos, tõusul ründas Kristjan ja sai kaasa takjana sabas istuva Tarassovi. Kiskonen kaasa ei jõudnud minna. Viimasele ringile läksidki Viljandi ja KJK rattur koos. Samal tõusul ründas omakorda rohkem puhanud Kirill. Kristjan üritas küll kaasa minna, kuid pidi finišijoonel tunnistama Kirill Tarassovi 10-sekundilist paremust.
Kristjan: „Jube sõit oli, kordagi puhata ei saanud. Muidugi tahtsin võita, kuid olen tegelikult rahul, sest konkurendid said ikkagi jõudu jaotada omavahel.“
Juunioride kemplemine viis selleni, et kaks esimest sõitsid seitse ringi kiiremini läbi kui kogu eliit ja U23, vaid Martin Loo oli sõidukiiruses juunioridest üle.

M16 sõidus, kus tuli läbida 5 x 2,6 km, sai Joosep Sankmann 4. koha. Pronksist jäi teda lahutama vaid 8 sekundit. Joosep tegi „elu stardi“, kuid esimesel takistusel koperdas ja sellele järgnevas tagasipöördes suruti ära, nii et langes kaheksandaks. Siis algas Joosepi vaikne, kuid kindel tõus, aga medalist jäi ülinapilt puudu.
Joosep: „Algul oli pikkadel sirgetel võimsusest puudu, kuid kui „diisel“ soojaks läks, hakkasin paremini liikuma. Üks ring oleks veel pidanud olema, siis oleks pronks minu olnud.“

M14/N14 ühises sõidus läbiti 3 x 2,6 km. Toomas Vool, kes alguses medalikonkurentsis polnud, tegi poole ringiga ebaõnnestunud stardi tasa ja sekkus medalimängu uuesti.
Toomas: „Olen hõbedaga väga rahul. Osvald Ojaveer, kes kulla võttis, tuli tagant sellise lauluga, et keegi kaasa minna ei suutnud tõusul. Nelisada meetrit enne joont sain Türi poisist mööda, kuid panin paarsada meetrit enne finišit liiva sees maoli ning tema mulle selga. Õnneks sain kiiremini ratta kätte ja võtsin hõbeda.“

Kristel Sandra Soonik sai tüdrukute konkurentsis pronksmedali. Liikus küll algul hõbedal, kuid väsis ja pidi endast Kätlin Kuke mööda laskma, kuid jäi pronksiga ka väga rahule.

M/N12 lastele EMV-d ei peeta ja nemad sõitsid CX karikasarja II etappi. Poistest sai Tauri Toom 5. ja tüdrukutest Elina Tasane 1. ning Merilyn Sarikas 3. koha.

Päev varem sõidetud Tartu MV CX-is ja Nõmme CX moodustasid Eesti karikasarja CX-is.