.
.
  • 07. september 2017

Criterium Europeen des Jeunes

1.-3. septembrini Luksemburgis sõidetud kõrgetasemelisel U17 velotuuril Criterium Europeen des Jeunes sai Henri Treimuth 20. ja Erki Laanemäe 40. koha. Toomas Vool ja Marko Martti Mõttus said küll igal etapil uuesti startida, aga kokkuvõttesse ei jõudnud.

20. korda sõidetud noortetuuri patrooniks oli 2010. aasta Tour de France’i võitja, kohalik mees Andy Schleck. Noorte velotuuri on 17 aastat tagasi võitnud praegune Bora Hansgrohe profitiimi mehaanik tartlane Risto Usin.

Stardis oli 150 noormeest, suurem osaga selle vanuserühma Euroopa paremikust. Kogu tuuri vältel andsid tooni Taani koondise ratturid, aga ka meie poisid sõitsid südilt.

Esimesel, 83,5 km pikkusel etapil sai eestlaste parimana Gleb Karpenko (CFC/KJK) 8. koha ning kahe mäefiniši võiduga sai enda selga ka mäekuninga särgi. Erki lõpetas jooksikute püüdmise järel grupifinišiga lõppenud etapi 24., Toomas 46. ja Henri 59. kohal, Marko Martti jäi ajalimiidist välja.

Teine etapp oli 62,5 km pikk ja selle jooksul tuli ronida enam kui 1200 tõusumeetrit. Parima eestlasena sai Henri Treimuth (Viljandi RK) 10. koha, Erki lõpetas 42. kohal, Toomas võeti enne viimasele ringile minekut maha.

Kolmandal, 72 km pikal etapil oli eestlaste parim Erki Laanemäe (Viljandi RK) 12. kohaga ja Henri lõpetas 58. kohal.

Kokkuvõttes võitis William Levi Blum Taanist ning kaksikvõidu kindlustas taanlastele Frederik Wandahl, kes teenis välja ka mägede särgi. Parima Eesti ratturina sai tuuri kokkuvõttes 18. koha Artjom Mirzojev (CFC +3.57), Henri Treimuth sai 20. (Viljandi RK +4.03), Anton Litvintsev 31. (CFC +6.54), Erki Laanemäe 40. (Viljandi RK +9.52) ja Robert Raasuke 48. koha (CFC +14.42). Teistele Eesti ratturitele jäid Luksemburgi tõusud seekord liig raskeks ja tuuri lõpuni ei jõutud.