.
.
  • 20. juuni 2016
  • RSS

Champions Cup Kuldigas

Laupäeval Lätis Kuldiga tänavatel peetud Tšempionide karika kriteeriumil saavutas Kristjan Johanson elite open sõidus 6. koha.

Tegu on Läti kalendris väga prestiizika võistlusega enne Läti MV-d. Tšempionide karika nime on võistlus saanud kahe Kuldigast sirgunud maailmameistri Emilija Sonka (1964 Sallanches FRA) ja Romans Vainsteinsi (2000 Plouay FRA) järgi.

Open klassi sõidus, kus stardivad koos eliit, U23 ja juuniorid, läbiti 34 ringi ning kriteeriumi distantsiks oli 40 km. Kristjan kogus vahefinišites kokku 22 punkti, mis andis talle auhinnalise 6. koha. Josten kogus vahekatest 6 punkti, Jaanusel ja Joosepil jäi punktiarve avamata. Varem pole meie ratturid lätlaste vastu sellel võistlusel saanud. On küll käidud poodiumil nooremates vanuseklassides (2013 Kristjan, 2015 Toomas), kuid põhisõidul on klubi lätlaste koostöös eesti klubidele ikka ja jälle ära tehtud. Ka seekord oli Rietumu, Alpha ja teised vennad ühisrinde moodustanud, et auhinnalaud endale jätta, kuid sajaprotsendiliselt neil see siiski seekord ei õnnestunud.

M/N16 ratturid sõitsid 20 ringi. Selles stardis tegi südi ja võitlusliku sõidu Erki Laanemäe ning kogus nii mõnestki vahekast punktegi, kuid poodiumiks seekord sellest ei piisanud. Terve sõidu käginas olnud Toomas Voolul sattus halb päev ja tema maksimumiks jäi paaril korral Erki abistamine. Enamuse ajast rippus Toomas „kummipaela“ otsas. Henri Treimuth liikus tegelikult hästi, kuid sõitis arusaamatul põhjusel seekord passiivselt. Kristel Sandra pidas poistega koos startinud neidudest sõidus kõige kauem vastu, kuid võeti kuus ringi enne lõppu maha, kui noormehed talle ringi sisse tegid.

Kristjan pjedestaalil

Meie võistlejad Kuldigas

Nagu meile juba viimased 5-6 aastat traditsiooniks saanud, oli see sõit meie tugevamatele viimaseks lihviks enne EMV-d. Juba 21. juunil sõidetakse Jüris temposõite ja peale pühi, 25.-27. juunil on grupisõidud Kiilis.

Vali uudis:Tagasiside Close