.
.
  • 22. august 2014
  • RSS

BMXi laager Valmieras

11.-15. augustil kogunesid Valmieras Eesti parimad BMXi ratturid ja treenerid õppe-treeninglaagrisse, mis sai teoks Tartu Velo peatreeneri, Eesti selle ala pioneeri Jaan Veeranna eestvedamisel.

Miks Läti ja Valmiera? Läti ratturid on selle alaga tegelenud 29 aastat ja nende ratturid on kuulunud juba aastaid maailma paremikku ning Valmiera on Lätis selle ala sünnipaik.

Laagri treeneriks oli Artis Zentins, kes on tulnud sellel alal Euroopa meistriks ning sõitnud aastaid BMX profiklubides. Tegu on mehega, kes kahel korral õnnetu vigastuse tõttu olümpialt eemale jäänud. Näiteks enne Pekingit oli Artis Euroopa edetabelis 3. ja maailma reitingus 7. mees, edestades kindlalt kahekordset olümpiavõitjat ja treeningpartnerit, samuti Valmierast pärit Maris Strombergsi.

Profikarjäär katkes Zentinsil 2009. aastal, kui comebacki järel lebas mees kuskil Prantsusmaa haiglas ja mustanahaline arst küsis temalt sulaselges vene keeles: „što vaša problema“.

Nagu Artis ütles läks tal peale kolmandat operatsiooni lugemine segi ja ta on õnnelik, et üldse jalg töötab ning ta on rajal tagasi, nüüd aga treenerina. Praegu tegeleb Artis Zentins treeneritööga Ventspilsis, Valmieras ja erinevates Euroopa riikides ning teeb koostööd ka Eestiga, mille BMX koondise peatreeneriks ta loodetavasti uuest aastast värvatakse.

Eestist valiti välja 15 sportlast ja 5 treenerit usinamalt BMX-ga tegelevatest klubidest. Meilt mahtusid valikusse M/N14 Eesti meistrid Toomas Vool ja Kristel Sandra Soonik ning M10 eestikate 7. poiss Stefan Johanson. Laagris õppivate treenerite valikusse pääses ka Marek Johanson.

Laager oli väga intensiivne oma päevakavalt, koosnedes hommikusest trennist, rajatreeningust 3-4 tundi iga päev; üldfüüsilisest, mis sisaldas endas palju sprindi, reaktsiooni ja akrobaatika elemente, salitreeningutest, teooriatundidest ning aktiivsest vaba aja veetmisest sportmängudega. Eesti noored arenesid silmnähtavalt ja treenerid said edaspidiseks tööks üliväärtuslikku infot.

Treener Zentinsi motod olid: „Anna endast alati 100% ja südamest ükskõik millega tegeled, treeni nagu hobune, ära kunagi piira ennast, ela iga päev täie eest,“ lisades, et BMX kross pole pehmodele, sest sõitjad lähevad starti nagu mehed sõtta.

Eesti noorte ja treeneritega saavutas Läti treener haruldase sideme. Tema eluterve ja looduslähedane ning 100% karske ellusuhtumine on teinud temast väga tugeva inimese ja treeneri, mis sõna otseses mõttes kõigil „karbi lahti võttis“ ja sügavat mõju avaldas.

Artis, Toomas, Kristel, Stefan

Artis, Toomas, Kristel ja Stefan

 

15 väljavalitut

Kõik 15 väljavalitut

Vali uudis:Tagasiside Close