.
.
  • 18. detsember 2014
  • RSS

BMX krossi talvesarja II etapp

13.-14. detsembril sõideti BMX krossi talvekarika II etapp. Nagu ikka, olid esimesel päeval aja- ja teisel päeval ühisstardi sõidud. Ning jälle suutis enamik meie noortest oma rekordeid parandada.

Eesti kiireimaks naiseks Tartu siserajal tõusis Kristel Sandra Soonik, kes ise alles N14 klassi ratturina sõidab üle ka eesti naiseliidi ajad. Seekord nihutas Kristel Sandra oma rekordi alla 16 sekundi, saades 120-meetrisel rajal ajaks 15,98.

Finaali jõudis Kristel läbi lohutussõidu, sest ühes eelsõidus neiu kukkus liidrikohalt ja pidi oma end tõestama hakkama. Finaali jõudis ta kõige halvema paigutusega, mis sundis teda ühisstardis alustama kõige halvemalt 3. rajalt ning seega tuli esimese etapi võit vahetada 2. koha vastu. Kolmanda koha sai N14/16 klassis Ilona Tasane.

M14 poistest sai Toomas Vool 3. koha, parandades avapäeva neljanda koha teisel päeval edukate eelsõitude kaudu finaali jõudmisega ning sealt siis tasuks kolmas koht.

M10 poistest sai Mairo Mikk 7. koha; M12 poiste parimana oli Kusti Reier 13.; N12 tüdrukutest sai 4. koha Elina Tasane; M16 noormeestest sai samuti 4. koha Joosep Sankmann.

Arvestades meie talvist kesist sõidupraktikat BMX-idel (saame sõita vaid paar trenni kuus + võistlus), siis võib lugeda tulemusi täiesti normaalseteks.

Osales ligi 90 ratturit Eestist ja Lätist.

III etapp peetakse 16.-17. jaanuaril.

Vali uudis:Tagasiside Close