.
.
  • 26. november 2014
  • RSS

BMX krossi talvesarja I etapp

22.-23. novembril algasid 4. Tartu linna talvised karikavõistlused BMX krossis. Lisaks Tartu klubidele olid kohale sõitnud ratturid veel Viljandist, Jõgevalt, Valmierast ja Madonast.

Pärast valmimist viis aastat muutmatuna püsinud rada oli lõpuks Veiko Tammiste eestvedamisel uuenduskuuri läbinud ning BMX halli uuendatud siserada sai sõitjatelt kiitvaid hinnanguid.

Korraldus sarnanes eelmiste aastate võistlusele. Esimesel päeval olid eraldistardist ajasõidud, millest kolme sõidu parima aja põhjal paigutatakse sõitjad teisel päeval alagruppidesse ning etapi koht sõidetakse välja teise päeva lõpuks finaalides ja kohasõitudes.

Meie noored esinesid tublilt ja kõik parandasid oma isiklikke rekordeid. Osalesime kuni 16-aastaste ratturitega. Poodiumikohtadele jõudsid seekord järgmised.

Tüdrukute 11-12 vanuseklassis sai  Elina Tasane 3. koha.

Tüdrukute 13-14 grupp liideti võistlusklass kõrgema vanusegrupiga ning sellega seoses jagati kohad välja vanuseklassis 15-16. See aga ei häirinud nooremaid rattureid, kes võtsid ka selles vanuseklassis kaks kõrgeimat kohta. Esikoht Kristel Sandra Soonikule ja teine koht Ilona Tasasele.

Väga arvukaks vanuseklassiks oli poiste 13-14. Selles tuli kolmandaks Toomas Vool.

Noormeeste 15-16 vanuseklassis oli poiste tase ehk kõige ühtlasem, teise koha sai selles vanuseklassis Joosep Sankmann.

Kokku osales 4. Tartu  talviste karikavõistluste I etapil ligi 80 ratturit, kuuest Eesti ja kolmest Läti rattaklubist. Etapp sujus korraldajatel igati ja sellega on start talviseks 6-etapiliseks karikasarjaks antud.

Järgmine etapp on kavas juba 13.-14. detsembril ning viimane etapp sõidetakse aprilli algul enne välishooaja algust.

Vali uudis:Tagasiside Close