.
.
  • 23. august 2015
  • RSS

Balti keti velotuuril

U23 eesti maanteekoondise ridades osales Balti keti velotuuril Greg Hallop. Seda meeskonda võis nimetada U23 B-koondiseks, sest meeskonda oli kutsutud ja võimaluse said peamiselt nooremad U23 mehed. Põhikoosseis valmistus samal ajal Aveniri tuuriks.

Selleaastast Balti tuuri võib tinglikult nimetada säästutuuriks, sest viimasel minutil hüppasid alt lätlased ja lausa viimasel sekundil leedukad. Nädalasest uhkest velotuurist jäi järgi kolm päeva kestev eestlaste korraldatud võidusõit (müts maha korraldajate ees, et jonni ei jäetud). Vaatamata sellele oli UCI 2.2 tuuril stardis 17 meeskonda 97 ratturiga. Kolme päevaga läbiti 543 km.

Tuuri võitis meile ja eriti Jaanus Tasasele Tartu rattarallilt tuttav ukrainlane Andriy Kulik (Kolss-BDC). Greg sai kokkuvõttes 73. koha. Mehe enda sõnul oli ta korralikult valmistunud, aga läks tuurile liiga puhanuna. Viimase võistluse tegi ta Ausi GP-l, aga oleks pidanud ennast lahti sõitma näiteks kaks päeva enne tuuri Võru RR-l. Oma sõnul läks tal iga päevaga tunne paremaks, oleks soovinud pikemat tuuri ja mõnda raskema profiiliga etappi, et endale rohkem võimalust saada, sõnas Greg peale võistlust.

Nüüd teeb mees kodus trenni ja paar võistlust ning sõidab septembri algul Saint-Etienne’i  klubi juurde Prantsusmaal, et sarnaselt Kristjanile seal kuu aega korralikult võidu sõita.

Vali uudis:Tagasiside Close