.
  • 25. juuli 2011

Võistluste tulemusi

Elva rattamaraton, Lauri Ausi mälestusvõstlus, U23 grupisõidu Euroopa MV.

23. juuli leitsakus toimunud Elva lihtsa profiiliga kiirel rajal toimus järjekordne Elioni maastikusõidu etapp. Maratoni 68 km distantsil tegi tubli sõidu Mihkel Ronimois, kes lõpetas kümnendana (U23 3. koht). Poolmaratonil oli meie parim Kristjan Johanson 16. (M14 3.) kohaga. Kärolin Varblane lõpetas sama sõidu 43. kohaga (N16 2.). Lastesõitudes olid võidukad Martin Holtsmann M10 sõidus ja Ilona Tasane N10 võistlusel.

Pühapäeval toimus Lauri Ausi mälestusvõstlus grupisõidus. 116 km põhisõidul sai meie parimana peagrupis 26. lõpetanud Mikk Vaaks, kes lõpetas grupis, mis tegi finišit 8. kohale. 46 km nn.rahvasõidul tegi tubli esituse Greg Hallop, kes lõpetas sõidu 4. kohaga, olles sellega M16 esimene. Peagrupis lõpetas Kristjan Johanson 27. kohaga, saades M14 konkurentsis 4. koha, teised noored olid järgmistes gruppides.

Nädal tagasi võistles Mihkel Ronimois Euroopa MV-l U23 grupisõidus Itaalias Offidas. Rada oli sama, mis mullu eliitratturite MM-il, 14 km pikk ja mitme arvestatava tõusuga. Mihkel pidas liidrite tempot 5 ringi ning jäi seejärel grupist maha ja liikus 6 ringi koos kahe kaaslasega ning seejärel oli sunnitud võistluse poole maa läbimise järel katkestama. Sõidu võitis sakslane Julian Kern, kellel kulus 165 km pikkuse sõidu läbimiseks 4.43'08". Mihklile sai põhiosas saatuslikuks pikk võistluspaus, mis tekkis seoses sobiva välisklubi mitteleidmisega. Kuu aja jooksul sai mees ainult kaks baigi starti ja hulgaliselt treeninguid. Nüüd peaks kõik liikuma ülesmäge, sest järelejäänud nädalatel enne universiaadi jõuab mees teha veel 4-5 kontrollstarti maanteel, kust saab vajalikku võistluskiirust koguda.