.
.
  • 25. aprill 2018
  • RSS

MULGID VALMISTUVAD SUUREKS RATTAPEOKS

Viljandi spordiaktivistid teevad viimaseid ettevalmistustöid, et pühapäeval, 29. aprillil ühiselt tänavuse rattamaratoni rajaga tutvuma veereda. Autoeksperdi 18. Mulgi Rattamaratoni avatud raja sõit saab kell 11.00 alguse kesklinnast Vaksali tänavalt. Rajameister on oma tiimiga ette valmistanud 50 km ja 20 km distantsid.

 

Sündmuse peakorraldaja Kristjan Kivistik kergitab saladuskatet ja ütleb, et trassi peaarhitekt Aivo Ilves on leidnud võimaluse kahe uue singli loomiseks. „Mullu sai maratonirada väga palju uuendusi – tõusumeetreid lugesime kokku 600 ja sisse tulid ilus karjäärilõik Pombres, Holstre-Polli suusarajad ning Viljandi järvele tehti ring peale harjumuspärasele vastupidises suunas. Sellele lisaks on lahkete maaomanike loal metsas nüüd kaks uut singlit, esimene 15. kilomeetril ja teine umbes 20. kilomeetril,“ avaldab Kivistik ja lubab, et suuri tõuse ei maksa karta, need jagunevad distantsi peale kenasti ära.

Viljandi ilus maastik ja jõukohased rattamaratonide distantsid meelitavad rahvaspordiüritusele üha rohkem aktiivseid liikujaid. „Mullu püstitasime sarja ajaloo osalusrekordi – põhidistantsi lõpetas 458 ratturit, noorte- ja matkasõidul sai aja kirja 130 liikujat ning lastesõitudel lustis 148 tulevikutähte. Kui tänu minu tiimi jõupingutustele jõuab spordi juurde üks inimene rohkem, siis oleme oma eesmärgi saavutanud,“ ütleb Kristjan Kivistik ja soovitab kõigil, kel ratas olemas, oma elus kordki kas või poolmaraton ette võtta. „Kui sa pole päris kindel, kas see oleks sulle võistluspäeval jõukohane, siis tule tutvu trassiga avatud raja sõidul,“ soovitab korraldaja.

Mulgi rattamaratoni esimene soodusregistreerimise voor saab läbi 25. aprillil, teine voor kestab kuni 2. maini, kuid kirja saab end panna ka 6. mai hommikul kohapeal.

Vali uudis:Tagasiside Close