.
.
  • 01. juuli 2013

Kristjan Johanson Kuldiga tänavasõidul kolmas

Lätis Kuldiga linna tänavatel sõideti Champions Cup tänavasõidus. 3,6 km pikkuse tehnilise ringi tegi omapäraseks enamjaolt kivisillutisega kaetud tänavarada.

M16 sõidus oli noori stardis 43 ning läbida tuli 8 ringi ehk 28,8 km. Teisel ringil sündis Johansoni üritusest 5-liikmeline jooksikute grupp ning ring ringilt suurendati vahet peagrupiga. 6. ringi lõpus sai jooksikute pundist minema Kristjan, kuid lätlaste ühistööna püüti ta ring hiljem kinni. Finišisse tuligi viisik koos ning Kristjan Johansonile sõidust 3. koht. Noormehe enda kommentaar: tundsin ennast tugevalt, aga üksi nelja vastu on väga raske saada siledal; olen rahul, et poodiumile sain. Reio Toom sai tubli 14. koha, Joosep Sankmann katkestas.

Kristjan Johanson Kuldiga tänavasõidu 3. kohal

M18, M23 ja eliidi ühises sõidus tuli läbida 20. ringi ehk 72 km. Stardijoonel oli 50 ratturit, kelle hulgas profesionaalid Amore Vitast, Rietumu Delfinist ja Alpha Balticust. Sõit oli väga aktiivne ja kiire. Võitis Krists Neilands Rietumu Delfinist läbides 72 km ajaga 1:44:45 keskmise kiirusega 41,24 km/h. Ligi kaks minutit kaotanud peagrupis lõpetas Josten Vaidem 19. kohaga ja Jaanus Tasane 24. kohaga.
Josteni kommentaar: jube kooma sõit oli, täna üldse ei jõudnud. Jaanus lisas: siplesin stardist kuni finišini, hoogu kordagi alla ei lastud. Greg Hallop katkestas kõhuprobleemide tõttu ja Georg Paldra tehniliste viperuste tagajärjel.