.
.
  • 06. aprill 2015
  • RSS

Eesti U23 maanteekoondis Belgias

3. aprillil alustas Josten Vaidem Eesti U23 maanteekoondisega velotuuri Belgias. UCI 2.2 kategooria tuuril Le Triptyque des Monts et Chateaux on stardis 170 ratturit 13 riigist ning nelja päevaga läbitakse 596 kilomeetrit.

Tegu on kõrgetasemelise võidusõiduga ja profiililt sarnane Eesti koondist ees ootavate rahvuste karika sõitudega. Koondise eestvedaja Rene Mandri sõnul on tegu hea ettevalmistusega rahvuste karikaks, kuid samas loodetakse sellel tuuril ka tulemust teha.

Eesti U23 koondis tutvustusel

Josten (keskel) Eesti U23 koondis tutvustusel

I etapi pikkuseks oli 158,3 km. Eesti koondis sõitis aktiivselt, kuid lõpuringidele tuli peagrupp siiski koos, millest omakorda said eest kaks Prantsuse koondislast. Peagrupp tuli kolmandale kohale. Josten sai etapilt 68. koha. Võitis Marc Fournier FRA ajaga 3.41:66, peagrupp kaotas 25 sekundit.

II etapp pikkusega 145 km sõideti marsruudil Leuze en Hinaut–Mont de l’Enclus. Eesti U23 koondise juhi Rene Mandri sõnul poistel sel etapil õnne polnud.

Sõit algas kohe ärevalt ning etapi esimesel poolel pidid erinevate probleemidega silmitsi seisma järjepanu kõik Eesti koondise ratturid. Esimesena sai ebaõnne maitsta Josten, kui tema rattal purunes kumm ja just sellel hetkel kui punt oli ribadeks läinud. Selle tagajärjel langes noormees viimasesse gruppi. Kukkumised, rehvipurunemised ja tehnilised rikked kimbutasid etapil ka kõiki ülejäänud Eesti koondislasi, nii et kokku saadi grupis, mis kaotas etapi võitnud Lilian Calmejanele (Vendee U) finišis üle 16 minuti. Võitja ajaks märgiti 3.28:21, ühtlasi tõusis Calmejane ka tuuri liidriks.

Josten sai etapilt kirja  81. koha ning jätkab tuuri 78. kohal, kaotus liidrile on 16:24. Tuuri jätkab 170 alustanud ratturist 133.

III etapil Tournai–Flobecq, millel pikkust 133,8 km, tuli Josten finišisse grupis, mis kaotas hollandlasest etapivõitjale Steven Lammertinkile üle 11 minuti ning ta langes kokkuvõttes 102. positsioonile.

Tuuri 160 km pikkusel lõpuetapil Beloeil–Frasnes Lez Buissenal Josten finišisse ei jõudnud.

Etapi võitis sakslane Maxime Farazijn. Kokkuvõttes sai tuurivõidu teisel etapil võidutsenud prantslane Lilian Calmejane, parima eestlasena lõpetas tuuri kokkuvõttes 52. kohal saarlane Mihkel Räim. Tema parim koht oli 3. etapil saadud 12. koht.

Raske tuuri sõitis 170 alustanust lõpuni 108 ratturit. Josteni kommentaari tuuri kohta pole veel  saanud, kuid teada on, et mees vaevles kõhuprobleemidega.

Josten on kantud ka rahvuste karika esimese etapi U23 Flandria tuuri klassiku nimistusse, seekord küll Eesti koondise varumehena.

Vali uudis:Tagasiside Close