.
.
  • 11. juuli 2017
  • RSS

EMV noorte mitmepäevasõidus

Eesti M-16 klassi mitmepäevasõidu meistrivõistlustel õnnestus Viljandi rattaklubil saavutada meeskondlik esikoht.

3.-6. juulini sõideti Tartu- ja Valgamaa teedel kuni 16-aastaste noormeeste meistrivõistlused mitmepäevasõidus ehk rahvusvaheline 43. Tartu Noortetuur, kus startis 67 ratturit Eestist ja Soomest.

Viljandi Rattaklubi I meeskond võitis meistritiitli koosseisus Henri Treimuth, Toomas Vool, Erki Laanemäe, Johannes Tiirats ja Tony Tamm. Velotuuri mäekuningaks krooniti Toomas Vool, kaks etappi võitis Erki Laanemäe ning Toomas sai II koha kolmandal etapil.

VRK I meeskond

Erki Laanemäe sai esikoha tuuri 1,4-kilomeetrises proloogis ja võitis ülekaalukalt tuuri viimasel päeval kavas olnud eraldistardist 10 kilomeetri sõidu, millega kerkis koondtabelis 22. kohalt seitsmendaks. Kokkuvõttes oli Henry Treimuth klubi parimana viies ning enne viimast sõitu kolmandat kohta hoidnud Toomas Vool vajus kuuendale kohale.

Individuaalsed tulemused kokkuvõttes olid järgmised: Henri 5., Toomas 6., Erki 7., Johannes 13., Tony 23., Kristel Sandra 39., Elina Tasane 43., Marko Martti Mõttus (VRK I) ja Paul Mikk (VRK II) katkestasid.

Vaata tuuri fotogaleriid.

Treener Marek Johansoni hinnangul jäid meie noorte võimed täiel määral realiseerimata, kuna grupisõidus ei suudetud taktikalisi plaane ellu viia. Kolmel noormehel oli potentsiaali poodiumile jõuda. Ka üldarvestuse kolmikvõit poleks olnud üllatus. Aga suur asi on seegi, et tiitlivõistlustel teeniti võistkondlik kuld ja kaks etapivõitu. Samuti tasub uhke olla Toomas Voolu mäekuninga särgi üle. Ning kahtlemata oli tublid kõik poisid ja tüdrukud, kes raske katsumuse läbi tegid.

Vali uudis:Tagasiside Close