.
  • 22. juuni 2011

Eesti meistrivõistlused 2011

Kolm päeva Saaremaal väldanud EMV maantesõidus kulmineerus jalgrattaspordi kuningliku alaga eliidi ja U23 ühisstardiga grupisõidus.

Pärast Saaremaa velotuuri kaks päeva puhata saanud ratturid olid juba esmaspäeval taas stardis Orissaares, kus jagati meistrisärgid temposõidus. Maha oli mõõdetud 13 km ring, mida tuli läbida vastavalt vanusele kaks või kolm korda. Meesjuunioride 25,8 km distantsil saavutas tuulisel ja vihmasel rajal Josten Vaidem 14. koha, läbides distantsi ajaga 38:03.487, keskmiseks kiiruseks 40,68 km/h.U23 ratturid läbisid kolm ringi ning 38,7 km distantsil sai Mihkel Ronimois 8. koha ajaga 54:22.260 keskmise kiirusega 42,71 km/h.10.oli Markus Paas, 11. Martti Välk ning 17. Mikk Tootsi. Eliit ratturite konkurentsis sõitis 7. aja Mikk Vaaks läbides distantsi ajaga 53:05.319, keskmiseks kiiruseks 43,74 km/h.

Teisipäeval sõitsid 130 km pikkust grupisõitu meesjuuniorid, kus Josten Vaidem sai 16. koha. Kahjuks jäi Josten teisel ringil halva positsiooni tõttu liidritest maha ning sõitis kogu ülejäänud võistluse 2. grupis ning oma tegelikke võimeid realiseerida ei saanud.

Kolmapäeval toimus EMV oodatuim ala: eliidi ja U23 190 km pikkune grupisõit, kus stardinimekirjas oli 51 meest. Kohe algusest vajutati klots põhja ja eraldusid neli jooksikut. Kuna sealt jäi välja Rein Taaramäe, siis hakkas ka peagrupis tõsine "sõda" lammutamaks gruppi, et väiksema seltskonnaga jooksikuid püüdma hakata. Teisel ringil sai peagrupist minema paras seltskond ning moodustus 14-meheline grupp, kes nelja jooksikut üksmeelselt püüdma asusid. Meie meestest kuulusid sinna Martti Välk ja Mihkel Ronimois. 90. kilomeetriks suudeti jooksikud kinni püüda ning üksmeelselt sõideti, kuni 25 km enne lõppu ründas Rein Taaramäe, saades kaasa veel 6 eliidi venda. U23 sõitjad ja kogu sõidu pundi lõpus tilpnenud Tombak jäid maha. Nagu esimeses seitsmikus Ojavee, nii ka U23 grupist ründas Mihkel 5 km enne lõppu ning sai 100 m edu sisse. Nüüd hakas arusaamatult tööd rügama Tombak, samal ajal itsitas pundis Martti, kellele olukord väga sobis. Mihkel suutis tempot säilitada ning tuli Eesti meistriks U23 arvestuses, olles üldarvestuses 8., millega tõi jalgratturite liidule 3 UCI punkti. Martti Välk tunnistati pärast fotofiniši vaatamist siiski vastupidiselt esialgsele kolmandale kohale kõige napimalt neljandaks. Vinge sõit ja tubli tulemus!

Elu tahab elamist ja võidusõit sõitmist ja võitmist! Ilusat jaaniaega kõigile!