.
  • 12. august 2013

CFC noortetuur

Pirital ja Viimsis toimus kahepäevane velotuur kuni 12-aastastele ratturitele. Stardis oli 66 noort jalgratturit 13 võistkonnaga. VRK oli esindatud 11 ratturiga kahes võistkonnas.

Proloogiks oli velotrekil üks ring paigaltstardist (333 m) maanteeratastega. Äsja EMV-l saadud trekikogemusega Kristel Soonik ja Erki Laanemäe said kaksikvõidu ning Toomas Vool sai 5. aja. See VRK I võistkonna kolmik tõusis meeskondlikuks liidriks, kollase särgi tõmbas selga Kristel. VRK II võistkonna parimana sai 6. aja Alex Tund, 2. võistkond sai proloogilt 7. koha.

Õhtul sõideti 20 km pikkune grupisõit Lellepi pargi 2,5 km ringil, mida läbiti 8 korda. Vahefiniš oli 3. ja mäefiniš 6. ringil. Etapivõidu sai Erki, kes võitis ka vahefiniši ning tõusis tuuri liidriks.

Erki Laanemäe etapivõit

Toomas oli Erkile sõidu käigus tõhusaks abimeheks, võitis mäefiniši ja sai etapilt 12. koha. Kristel lõpetas 13. ning jätkas tuuri parima tütarlapsena. II võistkonna parimana sai etapilt 18. koha Alex Tund.

Teisel päeva hommikul sõideti Viimsis eraldistart ning distantsiks oli 8,4 km. Erki läbis distantsi ajaga 14.51, saades keskmiseks kiiruseks 34 km/h, see tõi talle ka etapivõidu. VRK II parimana sai Alex Tund ajaga 16.43 temposõidus 20. koha. Kristel sai etapilt 15. koha, jätkates tütarlaste liidrina.

Viimase etapina oli kavas 1,9 km pikkune jooksudistants Pirita suusaradadel. Starditi Gunderseni meetodil, tuuri ajalises järjestuses ning põhimõttel, et kes esimesena jooksurajalt tuleb, on ka tuuri võitja. Erki startis tuuri liidrina 14-sekundilise eduga järgnevate ees. Sellest kahjuks ei piisanud. Kaks väledamat jooksjat jõudsid Erkile 400 m enne finišit järgi ning möödusid. Kangestunud Erki jätkas 3. positsioonil, kuid 100 m enne finišit möödus viljandlasest veel üks välejalgne jooksja ning endas ülipettunud Erki lõpetas jooksu ja velotuuri 4. kohaga. Sama saatus taba ka Kristelit, kui parima tütarlapse tiitli tuuril napsas temalt võistkonnakaaslane Ilona Tasane, kes möödus Kristelist 250 m enne lõppu.

Viljandi rattaklubi võistlejad

Kokkuvõttes: Erki Laanemäe oli tuuri aktiivseim rattur ning 4. koht, Toomas Vool mägedekuningas ning 8. koht, Henri Treimuth 11., Ilona Tasane parim tütarlaps ning 12. koht, Kristel Sandra Soonik 13. ning VRK I võistkond teenis esikoha.
Alex Tund oli 15., Stefan Johanson 38. (M10), Martin Oks 43. (M10), Elina Tasane 46. (N10), Alex Kavak 53., Ramon Villem 56. ning VRK II võistkond sai 9. koha.