.
.
  • 14. juuli 2014
  • RSS

40. Tartu Noortetuur, EMV mitmepäevasõidus

Velotuuri alustas 70 noort jalgratturit 16 Eesti ja Läti klubist. Meilt olid stardis Joosep Sankmann, Joosep Lossmann, Erki Laanemäe, Toomas Vool, Henri Treimuh, Kristel Sandra Soonik. Tegu oli väga noore võistkonnaga, kuuluvad ju neli viimati nimetatut alles M/N 14 nooremasse aastakäiku.

VRK võistlejad noortetuuril 2014

Nelja päevaga sõideti proloog ja neli etappi kogupikkusega 200,9 km. Tuuri võitis ja tuli Eesti meistriks Jaagup Vaar Pärnu Kalevist, Joosep Sankmann sai kokkuvõttes 21. ning Erki Laanemäe 29. koha. Teised meie noored olid sunnitud katkestama, kuna ei mahtunud esimese päeva lõpuks ajalimiiti.

1,4 km pikkusel proloogil Tartu laululava ümbruses sai Joosep Sankmann meie parimana 20. koha.

Õhtul sõideti 50 km pikkune grupisõit huvitaval Roiu-Reola-Kurepalu ringil. Seal läks õnnetult Kristelil, kes kohe sõidu alguses kukkus ja oli sunnitud tuuri pooleli jätma. Joosep Lossmann, Toomas ja Henri jäid aga järgmise suure kukkumise taha kinni ja seetõttu grupist maha. Nad lõpetasid küll etapi, kuid kaotust kogunes nii palju, et nad ei mahtunud kahjuks ajalimiiti. Joosep Sankmann ja Erki lõpetasid etapi peagrupi vastavalt 22. ja 34. kohal.

II etapp Roiu-Reola-Karilatsi-Saverna-Valgjärve-Otepää oli 70 km pikk ning väga huvitava ja vaheldusrikka profiiliga. Sellel etapil lõpetasid meie poisid ette jäänud 35-liikmeliseks kahanenud liidergrupis. Finišis sai Joosep 19. ja Erki 30. koha.

Kolmandal päeval sõideti raskel Pühajärve ringil 67,5 km pikkune etapp. Joosep lõpetas etapi 18. ja Erki 21. kohal.

Viimasel päeval sõideti Kõrveküla-Lähte teel 12 km pikkune raske profiiliga rajal eraldistardist sõit, kus Erki näitas 19. aega ja edestas 4 sekundiga tema järel etapilt 20. koha saanud Joosepit.

Kokkuvõttes siis Joosep 21. ning Erki 29. koht tuurilt.

Joosep: „Peale proloogi läks enesetunne kehvaks ja kogu tuuri olin kuidagi lahja, ei jäänud rahule.“

Erki: „Sõitsin seda tuuri esimest korda ja suutsin endast vanematega pingutada küll ja oma liidrit aidata, sain sellega hea ettevalmistuse Urumarja tuuriks ning treener jäi ka minu sõiduga rahule üldjoontes. Kahju ainult, et proloogi ajal minu rattal kett maha tuli, sain sealt suure baki.“

Erki ja Joosep noortetuuri lõpetanuna

Erki ja Joosep noortetuuri lõpetanuna

Vali uudis:Tagasiside Close