.
.
  • 23. veebruar 2013

40. Elva talikross

Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva eel avati Elvas jalgratturite võistlushooaeg, toimus 40. Elva talikross ja Tartumaa MV I etapp.

Talikrossi on Elvas sõidetud juba alates 1973. aastast ning sealsetel radadel on 40 aasta jooksul karastuse saanud/saamas kõik Eesti endised, praegused ning tulevased parimad ratturid. Nagu ikka, on esimesel etapil kavas kuni 16-aastastele noorratturitele erineva pikkuse ja raskusastmega jooksudistantsid ning rattaga sõidavad vanuseklassid alates juunioridest.

Kuna see talv on olnud ideaalne talispordi harrastamiseks juba detsembri algusest, siis oleme valmistunud hooajaks veidi teise mudeli järgi ja jooksnud praktiliselt polegi. Veebruaris saabunud leebed ilmad on lubanud vanematel vanuseklassidel juba tublisti baigiga harjutada.

Ilma ja rajaolud olid Elva mändide vahel seekord väga head, paistis päike ja eriti libe rada ei olnud.

N12 tütarlapsi oli stardijoonele kogunenud 10, kes pidid läbima 800 m pikkuse jooksudistantsi. Siin said kaksikvõidu meie tublid õed Ilona ja Elina Tasane. Ilona läbis ditantsi ajaga 0:3:35 ning Elina kaotas vanemale õele 8 sekundiga.

M12 poiste konkurentsis joosti samuti 800 m ning meie poistest jõudsid 28 poisi konkurentsis tipp-6 hulka Martin Holtsmann 5. kohaga, saades ajaks 0:3:24 ning 6. koha sai Toomas Vool, võitjale kaotati vaid 10 sekundiga.

M14 poisse oli stardis 25 ning nemad pidid juba läbima pikema ja raskema ringi ehk 1,37 km talikrossi jooksu. Selles vanusegrupis sai Joosep Sankmann tubli 7. koha ajaga 0:6:37.

M16 klassi noormehi oli stardijoonel 28 ning neil tuli juba joosta 2,74 km pikkune distants. Siin sai 2. koha Kristjan Johanson ajaga 0:11:42.

M18 noormehi kogunes starti 20 ja nemad said juba stardijoonele ajada jalgrattad, et läbida 4 x 3,2 km pikkune rattakross. Tubli sõidu tegi Greg Hallop, kes jõudis finišisse teisena ning ajaks märgiti 0:41:05.

U23 rattureid oli stardis 13 ning neile oli kavas 5 x 3,2 km võistlusmaa. Teise koha sai selles sõidus Josten Vaidem ajaga 0:51:01.

Eeloleval laupäeval toimub Elvas talikrossi EMV ning Tartumaa MV II etapp ning siis saadakse juba rattaga meistreid selgitada alates 14-aastaste vanuseklassist.