.
.
  • 17. juuli 2015

27. Urumarja velotuur

14.-16. juulini sõideti Pärnumaal 27. Urumarja velotuur kuni 14-aastastele poistele ja kuni 16-aastastele neidudele. Starti asus 108 ratturit 21 võistkonnaga. Viljandi rattaklubi oli väljas kolme võistkonnaga.

Võistkondlikult sai VRK I võistkond esimese koha ja individuaalselt lõpetas velotuuri 2. kohaga Toomas Vool ja 5. kohaga Erki Laanemäe.

Meeskonnavõidule olime lähedal ka 2010. aastal, kui Kristjan Johansoni põlvkond kaotas võistkonnavõidu vaid nelja sekundiga Vikole. Nüüd sai lõpuks VRK I võistkond koosseisus Erki Laanemäe, Toomas Vool, Henri Treimuth, Kusti Reier ja Kristel Sandra Soonik sellega hakkama edestades kindlalt teiseks tulnud CFC I võistkonda.

Individuaalselt kordas Toomas Vool oma teise kohaga meie senist parimat kohta Urumarjal Kristjan Johanson saavutas 2011. aastal samuti teise koha. Selle tuuri võitu tuleb järelikult oodata järgmistelt põlvkondadelt.

Esimesel päeval sõideti Sindis 4 km pikkune proloog, mille meie ratturitest läbis kõige kiiremini ja sai 4. koha Erki, Toomas sai 6. koha ja Henri Treimuth 8., millega tõusti ka meeskondlikuks liidriks.

Teise päeva hommikul Jõulumäel oli traditsioonilise triatloni etapi asemel madala veetemperatuuri tõttu duatloniks kärbitud etapp, mis koosnes 1,3 km krossijooksust ning 10 km eraldistardist. Toomas sai etapilt 2. koha ning tõusis tuuril samuti teiseks, Erki lõpetas 6. kohaga ning langes kokkuvõttes 5. kohale, Henri sai etapilt jällegi 8. koha ning jätkas samal kohal ka kokkuvõttes.

Õhtul sõideti 21 km pikkune grupisõit, Jõulumäe rolleriringil tuli läbida 6 ringi. Võitis Erki, kes kogu etapi sõitis väga aktiivselt ning oli toeks tiimi liidrile. Toomas lõpetas 7. ning Henri 10. kohaga, üldkokkuvõte jäi samaks.

Viimasel päeval sõideti 36 km pikkune grupisõit Sindi–Paikuse–Jõesuu–Tori–Urumarja–Sindi. Traditsiooniliselt suure grupifinišiga lõppenud etapil sai Toomas 2., Erki 3. ning Henri 10. koha.

Kokkuvõttes

VRK I 1. koht: Toomas Vool 2., Erki Laanemäe 5., Henri Treimuth 8., Kristel Sandra 25., Kusti Reier 38. koht.

VRK II 13. koht: Tauri Toom 61., Martin Oks 62., Henri Valmsen 65., Elina Tasane 71., Anne Mari Mõttus 80. koht.

VRK III 18. koht: Merilyn Sarikas 55., Kirke Reier 63. Stefan Johanson 84., Paul Mikk 90., Kristjan Markus Soomets 93. koht

Vaata fotogaleriid: rattaklubi.ee/est/Galerii/2015-fotod/27-urumarja-velotuur-fotod