.
.
  • 10. november 2016
  • RSS

2017. aasta Prantsusmaa amatöörid Mulgimaalt

Viljandi Rattaklubi Rattakooli kolm kasvandikku sõidavad 2017. aastal võidu erinevates Prantsuse amatöörtiimides. Lepingu sõlmisid 22-aastane Josten Vaidem, 21-aastane Greg Hallop ja 19-aastane Kristjan Johanson.

Kolmest kogenuim on Josten, kes on Prantsusmaal sõitnud neli aastat Mayenne’i, Aubenase ja Charvieu klubides. 2017. aastaks sõlmis noormees lepingu meeskonnaga Team Vulco-Vaulx en Velin.

Greg Hallop, kes sellel hooajal pedaalis Monaco klubi ridades, sõlmis lepingu klubiga Beltrax-CSD.

Kristjan Johanson, kolmikust noorim, kes kahe hooaja lõpul on sõitnud Aubenase ja Saint Etienne’i klubide juures Viljandi vormiga, sõlmis nüüd lepingu UC Aubenasega.

Praegusel ratturile vaiksel ajal tegime poistega usutluse, mille järgnevalt teie ette toome.

Josten, Greg ja Kristjan 2016. aastal

Vasakult: Josten Vaidem, Greg Hallop ja Kristjan Johanson 2016. aastal

 

Kuidas läks hooaeg 2016?

JOSTEN: Minu hooaega iseloomustasid mitmed tagasilöögid ja vigastused, nii enda poolt põhjustatud möödalaskmised kui ka lihtsalt halb õnn. Kevade lõpul, suve algul tõusin küll päris korralikku vormi, kuid tulemuste vormistamine jäi suuresti siiski ebaõnne taha. Mõned korralikud tulemused sain siiski kirja, millega ka ise rahule jäin.

GREG: Hooaeg oli minu jaoks väga kogemusterikas, kuna tegin esimese täishooaja Prantsusmaal. Võistluskarussell algas  paljulubavalt, sest sain juba kuu ajaga võidu kätte, kuid edasi läks hooaeg üle kivide ja kändude ning tiim sõitis minu kondi jaoks ka liiga mägiseid sõite.

KRISTJAN: Mul kulges hooaeg nagu ameerika mägedel. Talvel tegin korraliku ettevalmistuse, kuid suurest tahtmisest tehtud vead päädisid ületreeninguga, mis lõi välja märtsis, olles koondisega võistlusturneel Belgias. See tingis mul poolteise kuu pikkuse säästureziimi. Seejärel hakkasin mais juba jalgu alla saama, kui panin Saaremaal maoli ja sain peapõrutuse. Seda trotsides pidin ka gümnaasiumi lõpueksamid tegema. Seejärel, nagu sellest veel vähe, sain juunis põsekoopa põletiku. Juulis sain tervise korda ning treenisin kõvasti, mille tulemusel saavutasin Prantsusmaa ajaks hooaja parima mineku, mis õnnestus seal ka tulemuseks vormida. Hea hoog säilis oktoobri keskpaigani, kui tulin Eesti meistriks cyclocrossis.

 

Mis olid sinu parimad tulemused 2016 aastal?

JOSTEN: La Jean-Patrick Dubuisson velotuuri kolmandal etapil 4. koht ning paaril eliidi võistlusel esikümnes.

GREG: Criterium Souvenir-Nucera Nice võit, Classic Jean-Patrick Dubuisson esimesel etapil 10. koht.

KRISTJAN: GP de Pommiers en Forez võit, GP de Saint-Amour 5. koht, Eesti meister cyclocrossis ja selle sarja karikavõit.

 

Kuidas oma hooajaga rahule jäid?

JOSTEN: Suviste võidusõitudega võib küll osaliselt rahul olla, kuid terve hooajaga mitte. Tunnen, et potentsiaal jäi realiseerimata, seetõttu ka tervenisti rahule ei jäänud.
GREG: Hooaja algusega jäin väga rahule, aga märtsi keskel põetud haiguse järel enam korralikku minekut ei saavutanudki ning seetõttu ei saa kuidagi rahule jääda.

KRISTJAN: Aastaga tervikuna rahule ei jäänud pool hooaega kimbutanud tagasilöökide tõttu, kuid samas leian ka positiivset, kui suve keskelt alates tulid uuesti jalad alla ning sain Prantsusmaale sõitma ning seal ka võidu võtsin. See vabastas mu pingetest ning seinale lisandus lisaks üks meistrisärk. Kõige hullem polnud tulemuste poolest.

 

Greg ja Kristjan, suutsite Prantsusmaal võidu võtta. Kirjeldage lühidalt, kuidas see tuli?

GREG: Criterium-Nucera võit tuli 5-liikmelise jooksikutegrupi sprindist. Pundist jooksu saime juba teisel ringil, kus minu taga olev tiimikaaslane Tom Armstrong hõikas enne kurvi, et mine ja võttis pundil hoo maha. Hiljem tuli ise üksi järgi ning ette tekkis viiene atrõõv, millega lõpuni ees panime. Võidu sepistamisel oligi suuresti abiks tiimikaaslane, sest tema aitas lõpus rünnakuid kokku tõmmata ning vedas mind finišiks lahti.

KRISTJAN: GP de Pommiers en Forez võit tuli väikse grupi finišist. 95 km pikkusel sõidul sai 40. kilomeetril eest 15 jooksikuga grupp. Kuna sõit oli igale ringile jääva küljetuule tõttu raske ja profiil lainetas üles-alla, püsis väike punt lõpuni koos vaatamata küljeka üritustele. Finiš oli lisaks vastu tõusu, mis mulle sobis. Finiširingil hakati tõusu all passima, kasutasin hetke ära ja ründasin kohe seitsmendalt possalt hooga, sain vahe sisse ja võtsin kindla võidu. Treenerist isa sõnul oli see võit märgilise tähendusega, sest tuli Viljandi särgiga.

 

Räägi veidi oma uuest klubist

JOSTEN: Team Mavic Vulco klubil on väga head kontaktid erinevate profiklubidega ja eriti Cofidisega. Esmamulje klubist on väga hea ja iga päev tuleb uut infot varustuse, laagrite jms kohta. Novembri lõpus sõidan nädalaks klubi tutvumis- ja esitluslaagrisse, kus tehakse ka erinevaid teste.

GREG: Beltrax CSD platseerub 50 km kaugusel Pariisist. Valdav osa klubi sõitjatest on just sileda maa natuuriga, kuna klubi asub tasasemas regioonis. Kalender sisaldab seetõttu ka enamasti siledaid sõite, mis mulle sobib, kuid Prantsusmaa siledat ei saa kunagi ka alahinnata.

KRISTJAN: Klubi UC Aubenas sõidab rohkem mägisemaid võidusõite, mis mulle väga istub ja kalender sisaldab üldiselt palju kõrgetasemelisi võidusõite. Klubis on sõitnud viimasel kümnendil palju Eesti ja Läti poisse, viljandlastest Mihkel Ronimois (2012-13) ja Josten Vaidem (2015). Põhimeeskonda kuulub 11 sõitjat. 

 

Mis tingimustel klubis sõidad ja kuidas on kalender?

JOSTEN: Elama hakkan ühe perekonna juures, mis on kindlasti keelelise arengu mõttes väga hea. Klubi tagab toitlustuse ning toidulisandite raha. Sõiduvahendiks saan maanteeratta BMC ja eraldistardi ratta, Mavicu võistlusjooksud ja sõidukingad, lisaks kiiver ning kogu riidevarustus. Ühesõnaga, tingimused on väga head. Vulcos hakkan saama veelgi tugevamaid võidusõite kui seni, kalendris asetsevad enamasti Elite Nationale võidusõidud. Hakkan sõitma ka DN1 Prantsuse karikaetappe ning kavas on ka mitmeid profisõite.

GREG: Klubi poolt on garanteeritud varustus, elamine ja võistlussöök. Toitlustama pean ennast ise. Klubis on boonussüsteem ehk hea tulemuse korral makstakse sõitjatele preemiat vastavalt võistluse tasemele. Kalender sisaldab enamjaolt Prantsuse eliitamatööride ning kõikide kategooriate võidusõite pluss veel 2–4 1.2 kati profisõitu.

KRISTJAN: Klubi annab mulle elamise kohalikus hotellis, tagab toitlustuse, Giant maanteeratta ja varustuse ning 55 starti alates veebruari lõpust. Sõidan esimese kati ja eliitamatööride sõite, kuid mitte kõiki, sest kuulun U23 põhimeeskonda ning vahepeal sõidan ka Eesti koondisega.

 

Räägi mõne sõnaga ka oma eesmärkidest 2017. aastal?

JOSTEN: Minu järgmise aasta eesmärgiks on kehtestada ennast Prantsuse eliitamatööride seas. Plaan on võtta võite, et jääda silma profiklubidele. Eesmärgiks on astuda samm edasi oma arengus ja seeläbi saavutada suurepäraseid tulemusi, mis viiksid lähiajal profilepinguni. 

GREG: 2017. aastaks olen seadnud eesmärgi teha stabiilne hooaeg, õppida oma vigadest ja saada vähemalt kaks võitu.

KRISTJAN: Tuleb ettevalmistuses vigu vältida ja olla sellises minekus, et suudaks Prantsusmaal teha tulemusi ehk võita, millega saaks tagada endale koha mõnda farmtiimi ning koondise eest sõites koguda Eestile punkte, saamaks kutse näiteks Avenirile ning saavutada selline sõiduvorm, et omaealiste maailma paremikuga suudaks konkureerida, mis omakorda võib avada juba uued uksed.

Vali uudis:Tagasiside Close