.
.
  • 18. juuli 2012

Rattapood Cup Kolgakülas

Rattapood Cup IV etapp toimus Lahemaa Rahvuspargis Kolgaküla suusaradadel. Keskmisest raskem rada oli tehtud kauni männimetsa alla ning koormavamaks tegi võistlemise suusaradadele puistatud saepuru, mis kohati sõitjad nagu liimis raja külge.

See oli noortele viimane peaproov enne EMV-d eeloleval reedel. Poodiumile jõudsid meilt kolm sportlast: Josten Vaidem võidutses juunioride hulgas, Kristjan Johanson sai 2. koha M16 sõidus ja Ilona Tasane saavutas võidu M10/N12 võistluses.

Juunioride ringi pikkus oli 2,5 km, mida tuli läbida 11 korda. Josten asus kohe võistlust juhtima ning temaga kaasa suutis vaid minna Narva klubi noormees. Esimeselt ringilt tuldigi koos, kuid teiselt ringilt tulles oli Josten juba väikese vahe sisse sõitnud ja hakkas seda ring-ringilt kasvatama. Pinget jagus veel paar ringi, kui narvakas püsis 30 sekundi kaugusel. Josten pani aga gaasi juurde ja peagi oli vahe juba üle minuti ning pingevabalt jätkates edestas ta lähimat jälitajat varsti ligi kahe minutiga ning kindel võit oligi käes. 27,5 km distantsi läbimiseks kulutas Josten aega 1.12,58.

M16 noormehed sõitsid samal ringil ning pidid seda läbima kuuel korral. Esimeselt ringilt tuli teistelt eest sõitnud viisik Kristjan Johansoni juhtimisel. Kuna Vossmanil olid oma mehed maha jäänud, siis pidi pundi ribadeks tõmbama Kristjan, millega ta teisele ringile minnes ka hakkama sai pika tõusu lõpuks. Nii sõitsid sellel hooajal korduvalt duo moodustanud viljandlane ning juba kolmel korral sellel aastal Eesti meistriks kroonitud Tallinna kalevlane kuni eelviimase ringini koos. Viiendal ringile minnes hakkas Vossmann siiski olukorda pelgama ja lõpu peale asja jätta ei söandanud ning hakkas ise tõusudel ründama. Paar laksu võttis Kristjan omaks, kuid siiski sai konkurent lõpuks väikese vahe sisse ja viimasel ringil suutis vahet suurendadagi ning edestas finišis Kristjanit 33 sekundiga. Eelmisel Kohtla-Nõmme etapil võidutsenud Kristjan sai 2. koha läbides 15 km pikkuse võistlusmaa ajaga 39.54.

M10/N12 ühises võidukihutamises tuli läbida 5 x 720 m pikkust ringi. Esimest korda sellel hooajal võidutses selles sarjas Ilona Tasane. 3,6 km pikkuse võistlusmaa läbis Ilona 11.39-ga ning edestas lähimat jälitajat 10 sekundiga. Kuigi selle vanuseklassi ring oli lühike, pidid nad esimest pikka tõusu igal korral võtma ja see sobis Ilonale suurepäraselt. Esimeselt ringilt tuli ta viiendana, kuid tõusudel parandas kogu aeg kohta ja kolmandal ringil tõusis juba liidriks ja suutis seda hoida lõpuni. Tasuks ilus võitluslik esikoht veidi nooremate poiste ees.